Android’in aslında Google tarafından Üretilmediğini Biliyor Muydunuz?
21-04-2014
14
0

Dünyadaki işletim sistemleri arasında en popüler olanı şuan Android ve günümüzde hemen herkes Android’i Google ile ilişkilendiriliyor. Bu arama motoru  devi Google’ın global olarak Android’e verdiği desteğe dayanıyor. Fakat Android, Googleplex(Google Komplex binasının adı) üzerinde doğan bir proje değil.

2005 yılına kadar 2 sene boyunca Android, Google ile alakasız geliştiriciler tarafından tasarlandı. İlginçtirki Android 2003’te ilk olarak hayata geçirilirken telefonlar için değil dijital kameralar için tasarlanmıştı.

Bir avuç işletim sistemi mühendisi ile robot aşığı Andy Rubin (Android ismi Andy’nin robot merakından gelmektedir) Androidi meydana getirmişlerdir. Bu kurulan küçük ekip kısa sürede Android’in dijital kamera sektöründe çok büyük yer edinemeyeceğini ve telefon pazarında Android’in daha iyi iş yapacağını düşünerek hedef değişikliği yapmıştır.

Android devamında Google’ın desteğini alarak geliştirilmeye devam etmiştir ve günümüzdeki seviyeye ulaşmıştır. Google, Android’i ilk ortaya koyan şirket olmasa bile bu günlere taşıyan şirkettir ve Google destek vermeseydi bu gün Android olmayacaktı.

Google Duo Pokémon'u Solladı!
Etiketler

Değerli düşüncelerinizi almak isteriz:

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.