Google Wallet

2015’in son çeyreklerine doğru akıllı telefonların kredi kartlarını yerini alması bekleniyor. Apple’ın bu konudaki atağından itibaren pek çok markanın da önem vermeye başladığı e ödeme sistemlerinde Android işletim sistemlerine de Google Wallet geliyor.

Google tarafından yapılan açıklama ile konuyla ilgili bilgilendirme yapılırken 2011 yılından beri gelişimi sürdürülen Google Wallet’in AT&T, Verizon, and T-Mobile gibi pek çok iş ortağı bulunuyor. Bu sayede de Google’ın bu alanda yaptığı çalışmalar ilk olarak bu markaların modellerinde olması bekleniyor.

Android 4.4 sürümü ve üzerindeki işletim sistemlerinin destekleyecek olduğu Google Wallet’ı sorunsuz bir şekilde kullanmak için telefonların da bu ödeme altyapısına sahip olması bekleniyor.

Şu an için hazırlık aşamalarının yapıldığı ve özellikle güvenlik yönünden özel çalışmalarının yürütüldüğü bu ödeme sistemleri için de gelecek yıllardan itibaren ciddi bir rekabetin yaşanması bekleniyor. Öyle ki alışverişlerdeki kart kullanımının yüksek olması ve aynı zamanda da akıllı telefon kullanımının da artıyor olması insanların bu yönde tercih yapmasını sağlayacak.

Google Wallet


CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.