Ana SayfaTeknoloji HaberleriAnonymous Hedefine Ulaştı, EGM Hacklendi ! Bilgiler Ortalarda Deniliyor!

Anonymous Hedefine Ulaştı, EGM Hacklendi ! Bilgiler Ortalarda Deniliyor!

-

Uzun zamandır saldırılarına maruz kaldığımız Hacker grubu Anonymous başarıya ulaştı öyle ki, Twitter üzerinden yaptığı açıklamada Emniyet Genel Müdürlüğü’ne ait verilerin ele geçirildiğini ve sızdırıldığını açıkladı. Üstelik; çaldığı bilgilerin bir kısmı kullanıcıların bilgisayarına yüklemesi için indirme link’i de paylaştı.

Aman dikkat; link’e tıklayıp verileri indirenleri bekleyen tehlike var?

Hacker grubu Anonymous uzun zamandır saldırılarına devam ediyordu, her ne kadar gündeme gelmese de nasibini alan son saldırısı Emniyet Genel Müdürlüğü’ne oldu. Üstelik bu saldırılara karşı yeni tedbirlerin alındığının duyurulmasından sonra bu açıklamanın yapılması akıllara Türkiye olarak nasıl tedbir aldık sorusu gelse de siyasi cevap verileceğinden tekrar konumuza dönelim.

Anonymous’ un 20 GB’lık veritabanına ulaşıldığı tahmin ediliyor. Öyle ki  Emniyet Genel Müdürlüğü’ nden çalınan bilgilere ulaşmak için link bile sunulmuş.

egm hack yazısı

Ayrıca kişisel verileri kapsadığı öğrenilen dosyaları indirenlerin duyurusuna göre, sorgu ekranının kod hatası verdiğini söyleyip, sistemin çalışmadığı iddia ettiler. Yasal olmayan bir konuyu test edip cepkolik olarak denemedik. Sizlere de tavsiye etmeyiz.

Anonymous’un yapmış olduğu bu hırsızlık üzerine hukukçular da ayrı bir uyarıda bulundu. Bilişim Hukuku Avukatı Gökhan Ahi, yaptığı açıklamada; çalınan bilgilerin henüz doğrulanmadığını; ancak bu ihtimalin bile vatandaş için büyük bir tehlike arz ettiğini kaydetti. Burada önemli olan noktanın Emniyet’in nasıl hack’lendiğinin ortaya çıkarılması olduğuna dikkat çeken Ahi, bu bilgilerin kullanılması ile birlikte çalınan kimlik bilgileriyle kredi kartı başvurusunun dahi yapılabileceğini belirtti ve bilgilerin toplu halde satılabileceğini de sözlerine ekledi.

UZMANLAR UYARIYOR!

Yasal olmayan işleri yapan hacker grubunun paylaştığı ve vatandaşların özel bilgilerinin bulunduğu dosyanın virüs içerme ihtimali, aksi ihtimalden epey yüksektir. Özellikle Türkiyeyi ve haliyle Türk kullanıcıları hedef alan bir hacker grubu sizleri yalan yanlış bilgiler ile ağına kolayca düşürebilir. Ayrıca bu tip bilgilerin paylaşılmasıyla birlikte belirtilen linklere tıklyanların bilgisayar ve diğer cihazlarına virüs bulaştırılmaya çalışıldığı ve virüslerin bilgisayara bulaşmasıyla geniş bir zombi PC ağı kurulduğuna dikkat çekiyor. Yani pc sizin ama kullanım hack grubunda.

Türkiye’de bulunan zombi bilgisayarlardan bankaların ağlarına yakın bir zamanda büyük saldırılar yapıldığını düşündüğümüzde ileride yine benzer tip bir saldırının alt yapısının bu şekilde hazırlanmaya çalışılıyor olması mümkün gözüküyor.

Bizi Youtube'ta takip et! Süpriz Hediye Kazan!!

Düzenli çekiliş yaparak abonelerimize muhteşem hediyeler dağıtıyoruz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here