Google, bir satın alma işlemi daha yaparak yeni bir işe imza atıyor. Daha akıllı sohbet bot’ları geliştirilecek.

Google yapmış olduğu yeni bir açıklama ile birlikte API.AI yapay zeka geliştirici ekibini kendi çatısı altına aldığını açıkladı. API.API genel anlamda Siri tarzı botlar tasarlayan ve yapay zeka ile uğraşan geliştirici kişilerin bulunduğu bir kuruluş olarak görev almakta.

Bizler iletişim konusunda özellikle çok iyi bir iletişim kurma özelliğine sahibiz. Bağlamlar kurarak cümleleri olduğundan daha fazla kısaltabiliyoruz. Örnek verecek olursak eğer “kapı çarpıyor” cümlesini biri bize söylediğinde, o kişinin rahatsız olduğunu ve bizden kalkıp o kapıyı kapatmamızı istediğini anlayabiliyoruz. Yapay zekanın ise bunu öğrenmesi çok zor olacak gibi duruyor.

API.AI Artık Google İle Çalışacak!

Bu konu üzerinde artık görev alacak API.AI yapay zekaya bağlamları öğreterek yazılımcılara çok fazla yardımcı olacak. Bununla sınırlı kalmayıp bir çok ses tanıma, niyeti anlama ve bağlam kurma gibi spesifik görevler yer alacak. Uzmanlar tarafından yapay zekaya öğretilecek olan durumlar oldukça zor.

Web sitelerinde yer alan sayaca göre  API.AI 3 milyardan fazla uygulama isteğini işlemden geçirmiş durumda. Google 60 bin çalışanının API.AI‘ın geliştirmiş oldukları araçları kullandıkları öğrenildi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here