Ana Sayfa Teknoloji Haberleri Apple A13 Yonga Seti Hakkında Yeni Bilgiler!

Apple A13 Yonga Seti Hakkında Yeni Bilgiler!

Apple'ın amiral gemisi yonga seti A13 hakkında yeni bilgiler gün yüzüne çıkmaya başladı. İşte, Snapdragon 855'e rakip olan A13 yongasının ilk özelliği...

-

Apple‘ın bu yıl teknolojik cihazlarını destekleyecek olan A13 yonga seti hakkında sadece birkaç sızıntı haber oldu. Dizüstü bilgisayarlar ve iPhone’lar gibi gelecekteki Apple ürünlerinde A13 yonga seti yerini alacak.

Yeni güçlü çipset, kısa bir süre önce piyasaya sürülen Qualcomm Snapdragon 855 ile rekabet edecek. Birçok sızıntı ve söylenti neredeyse her detayını açıkladı. Ancak bunlara karşılık Cupertino Devi tarafından hiçbir şey onaylanmadı.

Bugün ise TSMC CEO’su Wei Zhejiaha, 2019 ürünleri için A13 yongasını üretmek için Apple’ın özel ortağı olduklarını doğruladı. TSMC merkezi ve ana faaliyet alanlarıyla dünyanın en büyük bağımsız yarı iletken üreticisi olarak geçmektedir (Wikipedia).

Apple A13 Yonga Seti Hakkında Yeni Bilgiler!

Zaten TSMC, Apple cihazları için yonga setleri geliştiriyor. İçerden sızdırılan kaynaklara göre TSMC, A13 yongalarını üretmek için yeni 7nm işlemini kullanacak. Dahası yonga üreticisi devi, bu yılın ikinci çeyreğinde A13 yongalarını seri olarak üretmeye başlayacak. Aşırı ultraviyole teknolojisiyle (EUV) gelişmiş 7nm işlemini temel alınacak.

Raporlara göre yeni A13 yonga seti, T8030 model numarasına sahipLightning” kod adıyla anılıyor. Tanınmış bir kaynaktan yapılan son sızıntıya göre, yeni çıkacak MacBook’lar da bu yonga seti ile desteklenecek.

Apple’ın yeni yonga seti ile tahmin edilen en büyük beklenti, 2018 yılını yoğun bir kayıpla bitiren Apple’ın karlarını %25 oranında yükseltmesidir. Son yılların kaybını sorunsuz bir yonga seti ile kapatmak oldukça makul durmaktadır.

KaynakITHome
25,610BeğenenlerBeğen
56,958TakipçilerTakip Et
987,000AboneAbone Ol

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here