Abone Ol
Ana Sayfa Teknoloji Haberleri Apple AirPod Nasıl Temizlenir ?

Apple AirPod Nasıl Temizlenir ?

AirPod'larınızı nasıl doğru temizleyeceğinizi bilmiyor musunuz ? Hadi hep birlikte AirPod'larımızı nasıl temizleyeceğiz öğrenelim!

-

Apple AirPod’larınızı temiz tutma konusunda endişeli misiniz? Apple’ın gerçek kablosuz kulaklıkları, ister spor salonunda, ister işe gidip gelme noktasında kullanın, ister sadece iş arkadaşlarınızın gürültüsünü körükleyin, ister günlük olarak kulaklarınızda tutuyor olun, ve onları her türlü halka açık alana götürmek, bu şekilde bir miktar kir toplamaları şaşırtıcı değil.

Airpods’un beyaz renklendirmesinin dezavantajı, onları iyi durumda tutmazsanız oldukça hızlı bir şekilde perişan görünmeye başlayabilmeleridir – tersine, diğer kablosuz kulaklıklardan biraz daha hızlı bir kir birikmesi detespit edebilirsiniz.

AirPod’larınızı temizlemenin en iyi yolunu bilmek zor olabilir – sonuçta, su geçirmez değiller ve ucuz olmadıkları gibi, oldukça pahalı bir fiyata satılıyorlar.

Apple Airpods Pro Kutusu Canlı Canlı Görüntülendi!
Source/Leaks

Bu nedenle, değerli kablosuz kulaklığınıza zarar vermeden AirPod’larınızı ve şarj kılıfını temizlemek için bu kılavuzu bir araya getirdik

AirPod’umu temizlemenin en iyi yolu nedir?

Apple, AirPod’larınızın dış muhafazasını ve gövdelerini temizlemek için “yumuşak, kuru, tüy bırakmayan bir bez” kullanmanız gerektiğini ve “açıklıklara hiç sıvı girmediğinden emin olmanız” gerektiğini söylüyor.

Günlük kirleri herhangi bir temizlik maddesi veya su olmadan temizleyebilmelisiniz ve kiri parlatmak için herhangi bir aşındırıcı malzeme kullanmamanız önemlidir. Mikrofon ve hoparlör deliklerii temizlemek için “kuru pamuklu çubuk” kullanmanızı önerir.

Apple Airpods Kablosuz Kulaklık

Hoparlör kafeslerinde herhangi bir kalıntı varsa, temizlemek için temiz, kuru, yumuşak kıllı bir fırça da kullanabilirsiniz; küçük bir silikonlu pasta fırçası yeterince iş görür. Nitekim fırçanın kulağa zarar veren herhangi bir madde barındırmaması için, geçmişte yemek pişirmek için kullanılmadığından emin olun

Apple, hoparlör ızgaralarını temizlemek için keskin nesneler kullanmamanız gerektiğini söylüyor, aksi takdirde onlara zarar verme riskiyle karşı karşıya kalabilirsiniz.

AirPods şarj kutumu nasıl temizlerim?


Şarj kutunuzu temizlemenin en iyi yolu mikrofiber bir bezdir. Kirin çoğunu sadece bezle temizlemeye çalışsanız da Apple, inatçı lekelerle uğraşıyorsanız “bezi yüzde 70 izopropil alkolle hafifçe nemlendirebileceğinizi” söylüyor, ancak bu kasanızın altındaki şarj bağlantı noktalarına sıvı almamanız önemlidir.

Ayrıca şarj portlarının içine hiçbir şey koymamanız gerekir; içeride kalıntı varsa, deliği çıkarmak için açıklığa basınçlı hava püskürtmeyi deneyebilirsiniz.

AirPod’ların kendisi gibi, şarj kablosunu da yumuşak kıllı bir fırça kullanarak temizleyebilirsiniz.

AirPod’larımı ne zaman temizlemeliyim?


Hoparlör ızgaralarını tıkayan herhangi bir kalıntı, kulaklıklarınızın ses kalitesini düşürebilir, bu nedenle AirPod’larınıza haftada bir pamuk ile hızlı bir şekilde silmeye değer. Ayrıca, nemle temas ettiklerinde her zaman bir mikrofiber bezle silmelisiniz (yine de bundan kaçınmaya çalışmalısınız).

Bizi Youtube'ta takip et!

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Google Pixel 5 5G ve Pixel 4A 5G Göründü

Google, Pixel 4a'yı tanıttı ve bize Pixel 5 5G ve Pixel 4a 5G'yi hakkında bilgi verdi. Pixel 4a duyurusunun...

iPhone 12 Serisi, Tedarik Sorunları Nedeniyle İki Aşamada Dağıtılacak!

Apple'ın tedarik zinciri sorunları ve bu yılki iPhone'ların piyasaya sürülmesini nasıl etkileyebileceğini ilk kez duymuyoruz. Aslında, geçen hafta Apple'ın kendisi, akıllı telefonlarının...

Google Pixel 4a Tanıtıldı – Fiyatı ve Özellikleri

Google, daha alınabilir bir fiyatla yeni akıllı telefon tanıtacağını duyurmuş ve aylardır geliştirme aşamasında olduklarını belirtmişti. Bu süreçte Google Pixel 4a için...

Nokia C3 Geekbench’te Göründü

Birkaç gün önce, Geekbench üzerinde bilinmeyen bir Nokia cihazı görüldü, şimdi Nokia C3 olduğunu biliyoruz, çünkü artık elimizde benchmark veritabanında adı onaylayan...

Instagram Nasıl Dondurulur?

Instagram dondurma, güzel bir ayrıcalık. Ayrıcalık demek ilk etapta size farklı gelebilir. Ama işin aslı tam olarak bu. Bunu eskiye dönerek açıklayacağım.