Apple, Beats’i Satın Aldı
29-05-2014
9
1

Apple ve Beats arasındaki söylentiler bugün nihayet açıklığa kavuştu ve satın alınma işleminin gerçekleştiği açıklandı. Apple sonunda Beats’i satın aldı.

 

Apple‘ın Mayıs ayı başında Beats Electronics‘i satın alacağı iddia edilmiş ve bu satın alınma işleminin 2 hafta içerisinde gerçekleşeceği söylenmişti. Bu iddialardan sonra Beats Electronics’in kurucu ortaklarından Dr.Dre resmi YouTube hesabı üzerinden dünyanın ilk Hip-Hop Milyarderi olduğunu açıklamıştı.

Dr.Dre‘nin bu açıklamasından sonra Apple‘ın bu tavrı pek beğenmediği ve satın alma işleminden vazgeçtiği iddia edilmişti. Bugün nihayet bu söylentiler açıklığa kavuştu. Beats Electronics resmi Blog’u üzerinden ve Apple kendi sitesi üzerinden yaptığı açıklamalarda 3 Milyar Dolar‘a bu işlemin gerçekleştiğini açıkladı.

3 Milyar Dolar‘ın 2.6 Milyar Dolar‘ı peşin olarak geriye kalan 400 Milyon Dolar‘ı ise ilerleyen günlerde Beats firmasına yatıracağı açıklamalarda yer alıyor.

Beats’in DSP efekti yeni Apple cihazlarında veya iOS 8’de kullanılabilir

Beats’in kurucu ortakları Jimmy Iovine ve Dr. Dre bu satın alınma işleminden sonra Apple‘ın bünyesinde yer alacak. Önümüzdeki aylarda tanıtılacak olan Apple cihazlarında muhtemelen Beats Electronics‘in geliştirmiş olduğu DSP efekti kullanılacak. iOS 8 ile de bu efektin gelme ihtimalinin de olduğunu belirtelim.

Apple, Beats’i Satın Aldı

Yeni Apple cihazlarının kutu içeriklerinde Beats kulaklıkların olacağı tahmin ediliyor. Bakalım ilerleyen günlerde bu satın alınma işleminin meyvelerini biz kullanıcılar görebilecek miyiz?

Apple Iphone satışlarında düşüş, Firma karamsarlaştı!
Etiketler
Apple, Beats’i Satın Aldı” Yorumları

    SANER ONGÜN //

    Kanye West: Apple Beats’i Samsung Jay-Z ile çalıştığı için satın aldı: Cannes’da düzenlenen bir konferansta ko…

Değerli düşüncelerinizi almak isteriz:

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.