Apple Beta
Apple beta uygulamalarını ön plana çıkardı

Teknoloji firmalarının son dönemlerde yaygın olarak tercih ettikleri beta furyasına bir firma daha eklendi. Apple da bu süreden sonra ürünlerinin tanıtımlarını yapmak için beta uygulamalarını piyasaya sürecek ve kullanıcılar tarafından test aşamasından geçirilmesi noktasında kullanıcıların da tavsiyelerine dikkate alacak.

Apple Beta Sürümleri Aktif Etti

Apple iOs ve OS X sürümlerinin beta testlerini halka açık anlamında kullanıcılara sundu. iOs için belli bir davet gerektirirken, Os X uygulaması için herhangi bir üyelik açarak; test sürümlerinden faydalanabilirsiniz.

Beta Software adı altında kullanıcıların hizmetine sunulan program sayesinde test aşamasında farklı niteliklerde bulunabileceksiniz. Teknoloji devi Apple tarafından yapılan açıklama sonrasında da bilgisayar ya da mobil cihazlarda çalışmayan uygulamalar ile karşılaşabileceğiniz apaçık ortada görülen bir durum olarak kendisini gösterebilmektedir. Apple uygulamalarının beta sürümlerini test etmek amacıyla bu tür bir desteklenmeme süreci ile de karşılaşabileceğinizi gösterebileceğinizi gösteren unsurlardan olarak gösterilebilir.

Son dönemde yaygın olarak kullanılan beta test uygulaması ilk olarak Microsoft tarafından ortaya konulmuş bir yaklaşım olarak kendisini gösterdi. Daha sonraki süreçte diğer teknoloji firmalarını da etkilemişti. Böylelikle söz konusu programların en uygun koşullara ulaşmasını sağlamak daha kolay bir hal alabiliyordu.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here