Telefon çılgınlığı.
teknoloji çılgınlığı.

Tüm dünya da tam 8 yıldır süregelen bir gelenek demek en doğrusu olur bu konuda. Tüm dünyada he yıl Apple mağazalarının önünde oluşan kuyruklar, teknolojinin insanlar üzerindeki etkisinin en büyük göstergesidir. Konu ile ilgili düşünecek olursak insanların Apple’a olan düşkünlüğü bir çok sapkınlığı bile neden olmuştur. Bunlara örnek olarak başta hırsızlık, cinayet gibi vermek mümkün olmaktadır. Apple çılgınlığı tüm dünyada sürerken aynı zamanda da Japonya da meydana gelmiştir. Bu ülkede bulunan satış mağazaların önü her yıl tıklım tıklım dolu olmakla beraber, ezilmeler, ölümler bile meydana gelmektedir.

Donma Tehlikesi Geçirdiler

Dolayısıyla insanların teknolojiye olan ve bitmek bilmeyen iştahları karşısında pek çok insan da hayatını kaybetmektedir. Apple çılgınlığı, bu ülkede öyle bir hale geldi ki, geçtiğimiz 1 Ocağı 2 Ocağa bağlayan gece bu ülkedeki inanlar yoğun bir şekilde etkisini gösteren kar yağışına aldırış yapmadan sıralarda beklemektedir. Konu ile ilgili en çok dikkat çeken nokta ise dondurucu soğukta donma tehlikesi yaşayan insanların bu duruma aldırış etmeden sırada beklemeleri olmuştur.

Apple çılgınlığının bu noktaya gelmesi bizce oldukça kötü bir durum olsa da Apple için oldukça sevindirici ve gurur kaynağı bir durumdur. Çünkü sizde ürettiğiniz ürünün bu denli tercih edilmesi karşısında kendinizle gurur duyuyor olursunuz. Dolayısıyla bu noktalara kadar gelen Apple çılgınlığı, Apple’ın alanında ne kadar uzman ve tercih edilir oluşunu bize yansıtmaktadır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here