Ana SayfaTeknoloji HaberleriApple çok farklı bir Siri ile karşımıza çıkacak!

Apple çok farklı bir Siri ile karşımıza çıkacak!

-

Apple, yeni özellikler katacağı sanal asistanı olan Siri ile rakiplerini sollamaya hazırlanıyor.

Apple‘dan gelen haberlere bakılırsa Firma şu anda yoğunluğunu sanal asistanı olan Siri‘ ye vermiş görülüyor . Öyle ki yenilenen Siri Amazon Echo’ya rakip olacak gösteriliyor. Yakın bir zamanda Apple, bahsettiğimiz bu asistanı yaklaşan WWDC etkinliğinde bizlerin karşısına çıkarabilir.

amazon-echo

Amazon Echo, fiziksel bir asistan olarak piyasaya çıktı. Minik bir hoparlör görünümünde sunulan cihaz, karşılıklı sesli olarak iletişim kurabildiğiniz bir yardımcı durumunda. Özellikle son dönemde ses getiren popülaritesi ile gündeme gelen cihaz için Apple Siri‘nin en yakın akrabası diyebiliriz. Apple‘ın da bu konuda çalışmaları sürüyor, ancak şimdilik Siri üzerine çalışmalarını yoğunlaştıran Apple, yaklaşan WWDC’de Siri için bir SDK yayınlayacak gibi görünüyor.

Apple insanların hayatında daha fazla yer almak için yeni yayınlanacak SDK ile bitlikte Siri’ye üçüncü parti uygulamaların da dahil olmasını sağlayacak. Bu gelişimlerle birlikte Uber hizmeti veya yemek siparişi gibi aksiyonların Siri üzerinden sağlanabilmesi bundan böyle mümkün hale gelmiş olacak.

siri asistan

Google da bu gelişmeler karşısında meydanı boş bırakmak istememiş ve benzer bir cihazı geçtiğimiz günlerde, Google Home adıyla duyurmuştu. Gelişmelere bakılırsa teknoloji devleri “fiziksel” sanal asistanlar konusunda gayet ciddi ve yeni gelişimlere açık görünüyor.

Yapay zekanın da gelişimi ile birlikte yakın bir zamanda bilim kurgu filmlerinde gördüğümüz tüm sorulara cevap veren ve yol gösterici olan akıllı bilgisayarların hayatımızın parçası  olma yoluna doğru hızla gidildiğini görmemek imkansız gibi. Özellikle araçlar için kaçınılmaz gibi duruyor.  Kara Şimşek dizi filmini hatırlarsanız akıllı asistan ‘Kit’ buna en güzel örnek olurdu.

Bizi Youtube'ta takip et! Süpriz Hediye Kazan!!

Düzenli çekiliş yaparak abonelerimize muhteşem hediyeler dağıtıyoruz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here