Apple önümüzdeki ay tanıtmayı planladığı iPhone 7 ve iPhone 7 Plus cihazları üstünde çalışmalarını sürdürüyor. Alınan son haberlere göre Apple, cihazların maliyetleri konusunda çalışmalar yaptığını ifade etti.

Apple, 2016’nın Eylül ayında tanıtmayı planladığı iPhone 7 ve iPhone 7 Plus modellerinde satış rakamlarını üst seviyelere çıkarmaya çalışacak. Teknoloji devi şirket yeni cihazlarından son derece umutlu. Akıllı telefon sektöründe son dönemlerde az da olsa bir düşüş yaşayan Apple, bu düşüşü yeni cihazlarıyla telafi etmeye çalışacak. Bunun için dev firma yeni cihazlarında son derece titiz bir çalışma sergiliyor.

iphone-7

Alınan son bilgilere göre tanıtımına çok kısa bir süre kalan Apple iPhone 7 ve iPhone 7 Plus cihazlarında maliyetler düşürülüp daha fazla kar elde ettirilmeye çalışılıyor. Sürdürülen çalışmalarda cihazların maliyetlerinin yüzde 20 oranında azalması amaçlanıyor. Maliyette yapılan azaltmalar iPhone 7 ve iPhone 7 Plus cihazlarının satış fiyatlarına da yansıyabilir. Bu çalışma için Tayvan‘dan bileşenlerin ithal edildiği hakkında bilgiler de elimize geçti. Fakat Apple, yapılan bu çalışmada başarılı olup olmayacağı hala belirsizliğini sürdürüyor. Yine de bu konuda yapılan çalışmaların Apple‘a fiyat konusunda olumlu bir sonuç getireceğe benziyor.

Kar Marjında Artış mı Olacak

Bu atılan adımın yani maliyetin azaltılması fiyatlarda indirime düşmeyeceği tahmin ediliyor. Böyle olması durumunda Apple‘ın kasasına daha fazla kar gireceği tahmin ediliyor. Kullanıcılar da bu konuda memnun kalacak mı bilinmiyor. Sonuçta Apple, maliyetten kısarken fiyatının da aşağı çekilmesi gerektiğini düşünüyoruz. Bakalım Eylül ayındaki lansmanda bizleri neler bekliyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here