Ana SayfaTeknoloji HaberleriApple de yanlış bilinen efsane hareketler!

Apple de yanlış bilinen efsane hareketler!

-

Apple telefonunuz çok fazla pil tüketiyor diyor ve fazla pil tüketmesin diye genelde yapılan arka plan dahil uygulamaların kapatılması oluyor ise bu işlemin size bir fayda sağlamayacağını buradan duyuralım.

Apple‘ın iOS şefi Craig Federighi, nihayet merak edilen konuya parmak bastı ve pil tasarrufu yapmak amacıyla iPhone uygulamalarının kapatılması konusundaki tüm belirsizliği ortadan kaldırdı. Açıklamasında telefondaki uygulamaları kapatmanın pil süresine herhangi bir faydası olmadığına değinen Federighi, kendisinin de uygulamaları kapatma gibi bir alışkanlığı olmadığını dile getirdi.

apple uygulamaları

Tim Cook’a attığı maille ulaşan bir Apple kullanıcısı; kendisinin uygulamalarını kapatıp kapatmadığını ve bunun pil süresine bir faydası olup olmadığını sormuştu. Bunun üzerine maile cevap veren Federighi, müşteriye “hayır ve hayır” şeklinde kısa ve net bir yanıt vermişti.

Aynı zamanda menü tuşuna iki kere basıp görüntülediğiniz uygulamaların aslında arka planda çalışmadığına değinildi. Bu uygulamaların arka planda açık kalıp sistem kaynaklarını tüketmediğini de söyledi.

uygulamalar

Bu açıklamalardan sonra yine de biz sizi uyaralım zira zaman zaman uygulamalarınızın konum servislerini kullanıp kullanmadığını kontrol etmek pil konusunda size fayda sağlayabilir. Telefon kendi uygulamaları için yorum yapıldığını düşünerek; İhtiyaç dışında uygulamaların konumunuzu belirlemeye çalışması pil ömrünü fazlaca tüketebilir. Aynı zamanda arka planda yenilenmesine izin verilen uygulamalar güncellemeler dahil otomatik olarak çalışabilir. Bunun için çok sık ihtiyaç duymadığınız uygulamaları kapatmanız size fayda sağlayabilir. 

Bizi Youtube'ta takip et! Süpriz Hediye Kazan!!

Düzenli çekiliş yaparak abonelerimize muhteşem hediyeler dağıtıyoruz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here