Ana Sayfa Teknoloji Haberleri Apple, Dokunmatik Ekranlı Bir MacBook Üzerinde Çalışıyor!

Apple, Dokunmatik Ekranlı Bir MacBook Üzerinde Çalışıyor!

-

Apple birçok kez dokunmatik ekranlı bir MacBook geliştirmeyi reddetmişti. Fakat, geçtiğimiz günlerde, dokunmatik ekranlı bir dizüstü bilgisayarın ayrıntılarını veren yeni bir Apple patenti ortaya çıktı.

Patent başvurusu, ABD’de yapıldı ve patent “Cihazlar Arası Etkileşim” başlığı altında yayınlandı. Bu, iPhone, iPad ve Mac’leri içeren yeni nesil projeler için gelecek bir özellik olabilir.

Açıklamada görüldüğü gibi, ekranın “aynı zamanda dokunmaya duyarlı bir ekran” olduğunu belirtilmiş ve kullanıcı çeşitli işlevler ve komutlar için “ekran üzerinden, farklı parmak izi girişleri” yapabiliyor. Daha önce, Apple Kıdemli Başkan Yardımcısı Craig Federighi, şirketin dokunmatik ekranlı bir Mac üretmemeye karar verdiğini söylemişti. Bunun ana nedeni, görünüşte bir Mac’in daha erişilebilir hale gelmesiydi. Fakat şirket, bu tutumundan vazgeçmişe benziyor.

Özellikle, patent aynı zamanda yeni bir çapraz platform işlevselliği ortaya koyuyor. Tasarımlarda görüldüğü gibi, bir kullanıcı aynı anda iki veya daha fazla Apple cihazı kullanabiliyor. Bu, kullanıcının bir ekranın belirli içeriğini başka bir ekran üzerinde görüntülemesine olanak tanıyor. Başka bir deyişle, bir MacBook’ta herhangi bir görüntüye bakabilir, ancak iPhone’a da aktarmayı seçebilirsiniz.

Apple Dokunmatik Ekran

Apple, bu patentle olası tüm üsleri kapsıyor. Sesli komutla, dokunmatik girişle veya hatta bir cihaz bir başkasının önünde (MacBook’un önünde bir iPhone) tutulduğunda bile erişilebilen yeni bir ekran yansıtma özelliği olan, potansiyel bir dokunmatik MacBook’u ortaya çıkarıyor. Bunu gelecekte deneyimlemek oldukça ilginç olacak.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Casusluk Yapmakla Suçlanan Mesajlaşma Uygulaması, Google Play’den İkinci Kez Kaldırıldı!

Bir Emirati sohbet uygulaması olan ToTok, casuslukla suçlandı ve Aralık ayında Google Play'den ve Apple’ın App Store'dan kaldırıldı. Ancak Google, uygulamayı yalnızca...

Samsung, Yeni Snapdragon X60 İçin Kolları Sıvadı!

Dünyanın ünlü çip üreticisi Qualcomm, daha yüksek ağ hızlarına sahip olabilecek yeni nesil 5G modem olan Snapdragon X60'ı duyurdu.

Samsung’dan Görülmemiş Hareket! Kapı Kapı S20!

Tuhaf ama benzersiz bir hareketle Samsung Electronics, Güney Kore'deki “potansiyel” müşterileri için yeni bir hizmet başlattı. Şirket, yeni ürünü satın almadan önce...

Realme X50 Pro 5G Kamera Özellikleri Sızdırıldı!

Realme, yaklaşmakta olan amiral gemisi akıllı telefonunun - Realme X50 Pro 5G akıllı telefonunun 24 Şubat'ta resmi olarak faaliyete geçeceğini doğruladı. MWC...

OPPO Find X2 Pro, 60x Periscope Zoom Özelliği İle Gelecek Ay Satışta!

OPPO, yeni nesil Find serisi amiral gemisi akıllı telefonu OPPO Find X2'yi bu ay Mobil Dünya Kongresi sırasında bir lansman etkinliğinde açıklamaya...