Apple, lüks ürünleri ile beraber tanınmış olarak dünyanın en büyük markası haline geldi.

Interbrand Yıllık Sıralaması’na göre Apple hala en değerli marka olarak görülmekte.

Marka değerlerini araştıran ve en değerli kuruluşların başında olan Interbrand, bu yılki marka değerleri raporunu paylaştı.

Bu yılın iPhone satışlarına bakıldığında düşüş yaşanmış olsa bile Apple %5 büyüme ile  178,1 milyar dolar değerine ulaşarak en büyük marka olarak yerini korumayı başardı.

enbuyuk-firma

2002 yılından bu yana sürekli bir değer artışı gösteren Apple, o yılki 5,2 milyar dolarlık değerini tam 14 yılda 35 katına çıkarmayı başarmış görünüyor. Şirketin değeri ise 611 milyar dolar ile en büyük marka Apple diyebiliriz.

Uzmanların açıklamalarına göre düzenli ve hızlı büyümenin asıl nedeni Apple ürünlerinin endüstriyel dizaynları ve kaliteli donanımları ile birlikte iyi yazılımlar sunarak ayrıca dayanıklı ürünleri piyasaya sürmesi ve son olarak sadık müşterilerin olmasından kaynaklandığı belirtildi.

En Hızlı Büyüyen Markalar:

topgrawingviews

En değerli markaların ünvanını korumaya çalışması durumdan en hızlı büyüyen markalar arasında yer alan Apple bakalım ilerleyen senelerde yerini ikinci sıradan çok daha hızlı bir şekilde önüne geçen Google‘ı geçebilecek mi? Merak konusu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here