apple

Şartlar kötü, Apple’dan cevap bekleniyor!

iPhone 6 ve iPhone 6 Plus piyasaya giriş yaptı, talepler oldukça yüksek ki üretim yoğunluğu da oldukça fazla diyebiliriz. İlk günlerde tedarik sorunu çeken Apple, hala bazı modellerde bu sorunu çözmeye çalışıyor. Dünya çapında iPhone 6 veya iPhone 6 Plus modeline sahip olmak insanlar, ilk ay mağaza önünde uzun uzun kuyruklar oluşturdu ki bu ilginç görüntüler sosyal medyada oldukça konuşulmuştu.

Satın alıp kullanmak, her ne kadar güzel olsa da bir iPhone 6 veya iPhone 6 Plus üretimi oldukça zor, özellikle de Apple fabrikasında çalışıyorsanız. Apple, bir süredir ürün sağladığı Foxconn ile sorunları ile gündeme gelmişti, bu sefer ise BBC tarafından resmi olmayan bir videoda konu edilen Apple’ın, Pegatron fabrikasındaki olumsuz çalışma şartları konuşuluyor.

BBC tarafından hazırlanan 48 dakikalık video, resmi olarak yayınlanmasa da Youtube üzerinde izlenmeye sunuldu ve büyük ihtimalle bir kaç davaya maruz kaldıktan sonra kaldırılacak bir video diyebiliriz, yayınlanması için herhangi bir resmi belge bulunmamakta. video içerisinde Apple’ın Pegatron fabrikasındaki kötü çalışma şartlarından bahsediliyor.

Apple, çalıştığı fabrikalarda işçilere kamera ve telefon yasağı koyduğundan dolayı, fabrika içerisinde neler olup bittiğine dair görüntüler internet ortamında yok diyebiliriz, lafı fazla uzatmadan sizleri Apple fabrikalarının olumsuz çalışma şartlarından bahseden video ile baş başa bırakalım. Gelişmeler, yeni haberler için takipte kalınız.

http://www.youtube.com/watch?v=AVaTl2kW6YU

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here