Apple, gelecek yıl üç yeni iPhone X benzeri cihaz üretecek

Artık Apple‘ın en yeni 2017 iPhone’ları mevcut olduğundan, şirketin 2018 serisi hakkındaki söylentilerin başlaması gerekiyor. KGI Securities‘in yöneticilerinden Ming-Chi Kuo, Apple‘ın gelecek sene çıkmasını beklediğimiz özel akıllı telefonlar hakkında bir rapor yayınlayarak her zaman olduğu gibi öncülük ediyor.

Cihazların hepsinde fark edeceğiniz ilk şey, iPhone X‘in bozulmamış tasarımı, çerçevesiz ekranı ve tartışmalı üst tarafını içerdiği görüntüler. Böylece, 2018 yılının tüm iPhone’ları iPhone X’e benzer olacak ve parmak izi sensöründen de yoksun olacak. Ayrıca hepsi de TrueDepth kamera sistemini ön planda tutuyor.

Kuo, OLED panelli iki modelin de temelde hatların üst kısmına sahip olacağını söylüyor. Bunlardan daha küçük olanı temelde iPhone X ile aynı boyutta olacakken diğeri daha büyük cihazları sevenler için bir seçenek ekliyor. 6,5 inçlik model, 500 ppi piksel yoğunluğunu hedefleyen X’den daha yüksek bir çözünürlükle gelecek.

6.1″ boyutunda bir iPhone ve bu telefon bir LCD ekrana sahip Apple’ın giriş seviyesi akıllı telefon olacak. 649 – 749 arasında bir fiyata satışa sunulacak ve ekranı daha düşük çözünürlükte olacak. Kardeşlerinden daha küçük bir piksel yoğunluğuna sahip olacak. Muhtemelen bu özel telefonu diğer ikisinden daha ucuz hale getirmeye yönelik içsel farklılıklar olacaktır. Kullanılan malzemeler de daha ucuz olabilir.

Kuo genellikle oldukça güvenilir olsa da, bu bilgilerin hiçbirinin bu noktada hiçbir şekilde doğrulanmadığına dikkat edin.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here