Ana Sayfa Teknoloji Haberleri Apple Hem İzliyor Hem Takip Ediyor!

Apple Hem İzliyor Hem Takip Ediyor!

-

Apple son dönemlerde oldukça güçlü bir firma haline gelirken, yinede sorunlar gündemde yerini alıyor. Apple için büyük iddialar gelerek ortamı oldukça fazla gerdi.

Firma tarafından kullanıcılara sunulan mesajlaşma uygulaması iMessage ile kullanıcıların takip edildiği iddia edildi. Konu hakkında iddialar oldukça ses getirirken kullanıcıların eleştirileri artmış durumda. Apple hem izliyor hem arşivliyor. Şu an için gündemde en çok konuşulan başlıklar iMessage ve Apple başlıkları olarak gündemde yerini aldı.

İddialar Çok Büyük

TheHackerNews tarafından yapılan haberlere göre Apple kullanıcıların verilerini silmediği ve arşiv olarak sakladığı belirtilmekte. Kullanıcıların uygulama üzerinde tüm yazışmaların saklandığı ve kullanıcıların takip edildiği iddia edilince her ne kadar firma güven kazanmış olsa bile bu durum üzerine kullanıcılar büyük tepki gösterdi. Sonuç olarak kullanıcıların özel hayatları ve kişisel verilerine kadar bir çok yazışma saklanması ciddi bir sorun olarak görülüyor.

Apple Sessiz

Konu üzerine Apple‘dan bir cevap beklenirken sessiz kalması daha büyük tepki çekti. Apple tarafından resmi bir açıklama henüz gelmiş değil ve kullanıcıların bilgileri halen kayıt altına alındığı söylenirken, yeni gelen iddia ile bu kayıtların kullanıcıların bazı durumlara karşı güvenlik güçlerine yardım amaçlı kayıt altına alındığı iddia edilmekte.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here