Apple, Eylül ayında tanıtımını yapacağı iPhone 7 ile birlikte yeni işletim sistemi olan iOS 10’u da tanıtmayı planlıyor. Daha birkaç gün önce yeni işletim sisteminin beta sürümünü kullanıcılara sunan Apple, daha 4 gün geçmesine rağmen yeni bir sürüm daha yayınladı.

Yalnızca 4 gün önce yeni bir güncelleme ile gündeme gelen Apple yeni bir güncelleme daha yayınladı. Apple, sık sık güncellemeleri geliştiricilere sunması yeni işletim sistemi konusunda ne kadar istekli olduğunu gözler önüne seriyor. Yeni işletim sisteminin en kısa sürede tamamlanmasını konusunda istekli olan Apple yaptığı açıklamalarda iOS 10 Beta 7 ve Public Beta 6 sürümünün kullanıcılara sunulduğunu belirtti.

Sabırsızlıkla beklenen iPhone 7 lansmanı 7 Eylül 2016 tarihinde yapılması bekleniyor. Yeni telefonun tanıtılmasıyla birlikte yeni işletim sistemi olan iOS 10 da kullanıcılara sunulacağı tahmin ediliyor.

iOS-10

Yapılan açıklamalarda yeni güncellemenin işletim sistemine özellik eklemekten ziyade bulunan özelliklerde yaşanan hataların giderilmesi amacıyla yayınlandığı belirtildi. iOS 10 Beta 7 ve Public Beta 6, performans iyileştirmeleri ve sistemde bulunan hataların giderilmesiyle karşımıza çıkıyor.

Kullanıma sunulan yeni güncellemeler ile birlikte finale yani işletim sisteminin son haline gelmeye az kaldığı gözlemleniyor. Yeni işletim sistemi önümüzdeki ay yapılacak iPhone 7 lansmanında kullanıcılara tanıtılması ve kullanıma sunulması bekleniyor. Apple, yeni işletim sistemi için son güncellemenin iOS 10 Golden Master adıyla tanıtılmasını belirtti. Edinilen bilgilere göre iOS 10 Beta 7 ve Public Beta 6 güncellemesinin son güncellemeden önce gelmiş olduğunu yani bir sonraki güncellemenin iOS 10 Golden Master yönünde.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here