Ana Sayfa IOS Haberleri Apple iOS 12.3 Sürümünü Yayınladı! Yenilikler Neler?

Apple iOS 12.3 Sürümünü Yayınladı! Yenilikler Neler?

Apple ana odak noktası TV uygulaması olan Apple iOS 12.3 güncellemesini yayınladı...

-

Apple, iOS 12’yi Eylül 2018’de piyasaya sürdü. İki büyük güncellemenin ardından bugün şirket iOS 12’e üçüncü büyük güncellemeyi yayınladı. Yeni iOS 12.3 güncellemesi, iOS 12.2’nin piyasaya sürülmesinden bir ay sonra gerçekleşti. Bu güncellemede ana odak noktası yeni TV uygulaması ve TV’de ki yenilikler.

iOS 12.3 güncellemesinin ana odağı, yeni bir kullanıcı arayüzü, yeni bir görünüm ve işlevsellik ile geliştirilmiş tamamen yeni Apple TV uygulamasıdır. Kullanıcılar Apple TV uygulaması içindeki Apple TV kanallarına abone olabilir. Yalnızca istediklerinin ücretini öder ve doğrudan yeni uygulamada aboneliklerini takip edebilirler.

Bunun dışında, “Watch Now” ve “Up Next” şimdi yeni makine öğrenme algoritmasına dayalı olarak kullanıcılara özelleştirilmiş içerik sunar. Kullanıcılar, daha önceki izlediklerine dayalı olarak farklı ama benzer içerikli koleksiyonları keşfedebilir. Bugünden itibaren 100’den fazla ülkede satışa sunulacak.

Apple iOS 12.3 Sürümünü Yayınladı! Yenilikler Neler?

Apple TV’de ayrıca her yaştan çocuklar için seçilmiş koleksiyonları ve filmleri gösteren ‘Kids’ de bulunuyor. Apple tarafından bu güncellemede eklenen bir sonraki özellik ‘Channels‘. Kullanıcılar, başka bir uygulamayı açmaya gerek kalmadan kaydolabilir ve TV kanalındaki en sevdikleri kanalları izleyebilir.

Ancak, kanal dışı içerik uygulama içinde oynatılamaz ve yalnızca üçüncü taraf bir uygulamada izlenebilir. En yeni iOS güncellemesi, kullanıcıların TV şovları ve filmler gibi AirPlay içeriğine izin veren AirPlay 2 özellikli TV’leri de destekler.

Apple iOS 12.3 Sürümünü Yayınladı! Yenilikler Neler?

En İyi iOS 12.3 Özellikleri

  • TV izlemenin tüm yollarını tek bir uygulamada bir araya getiren yepyeni Apple TV uygulaması, bugün 100’den fazla ülkede iPhone, iPad, Apple TV ve Samsung Smart TV‘lerinde kullanılabilir.
  • Dünyanın dört bir yanındaki müşteriler artık Apple TV uygulaması içindeki Apple TV kanallarına abone olabilir – yalnızca istediklerinin ücretini ödeyebilir.
  • Altı aile üyesi yalnızca tek bir Apple ID ve şifrelerini kullanarak Apple TV kanallarına abonelikleri paylaşabilir. Aboneler, çevrimiçi ve çevrimdışı dizileri ve filmleri izleyebilir ve indirebilir.