Ana Sayfa IOS Haberleri Apple iOS 12, macOS Mojave, watchOS 5 ve tvOS 12 Ne Zaman...

Apple iOS 12, macOS Mojave, watchOS 5 ve tvOS 12 Ne Zaman Çıkacak?

Apple cihazlarının işletim sistemi güncelleme tarihleri açıklandı...

-

Apple Çarşamba günü (dün) “Gather around” etkinliğinde üç yeni iPhone modeli dışında bünyesindeki işletim sistemlerinin çıkış tarihini de duyurdu: iOS 12, macOS Mojave, watchOS 5 ve tvOS 5 ne zaman çıkacağı belli oldu.

Şirket iOS 12, watchOS 5 ve tvOS 12‘nin piyasaya sürülmesi için 17 Eylül’ü seçti. MacOS Mojave 10.14 sürümü ise 24 Eylül’de piyasaya sürülecek. Yükseltmeler tabii ki ücretsiz olacaklar.

Apple iOS 12, macOS Mojave, watchOS 5 ve tvOS 5 Ne Zaman Çıkacak?

iOS 12 Ne Zaman Çıkacak? – 17 Eylül

iOS 12, Apple’ın iPhone, iPad ve iPod touch işletim sisteminin bir sonraki büyük sürümüdür. iOS 12 Haritalar, Siri, FaceTime, CarPlay ve Fotoğraflar uygulamasının yanı sıra yenilenen Stoklar, Haberler, Sesli Notlar ve Apple Kitaplar uygulamalarına yönelik iyileştirmeleri içerir. iOS 12’nin Mesajlar uygulaması yeni Animoji karakterleri ve Memoji’yi içerir. Ayrıca yeni bir AR-Tabanlı Ölçüm uygulaması da vardır.

iOS 12 güncellemesi iOS cihazınızda doğrudan Ayarlar uygulaması aracılığıyla kullanılabilir. Ya da cihazınızı Mac’inize bağlayabilir ve iTunes üzerinden yükseltebilirsiniz.

watchOS 5 Ne Zaman Çıkacak? – 17 Eylül

WatchOS 5 geçtiğimiz Haziran ayında WWDC’de önizlendi. Yeni özellikler Walkie-Talkie, bir Podcast uygulaması ve Siri ile konuşmak için Raise’i içerir. Etkinlik izleme, antrenman uygulamaları ve bildirimler için iyileştirmeler yapılmıştır. Yeni Apple Watch Series 4 için birçok yeni özellik var.

iPhone’unuzdaki Watch uygulaması aracılığıyla watchOS 5’e geçebilirsiniz.

TVOS 5 Ne Zaman Çıkacak? – 17 Eylül

TVOS için olan bu yükseltme geçen Haziran ayında WWDC’de duyurulmuş olan Dolby Atmos’a sahip olanıdır. Dolby Atmos ise Dolby’nin 3B nesne tabanlı ses formatıdır. İşletim sisteminde ayrıca Zero Sign-on ve yeni Earth Aerials (dünya antenleri) desteği var.

macOS Mojave Ne Zaman Çıkacak? – 24 Eylül

MacOS Mojave 10.14 güncellemesi MacOS High Sierra’nın en büyük Mac güncellemesi. Yeni özellikler bir Karanlık Mod kullanıcı arayüzü, Yeni Galeri Görünümü, Hızlı İşlemler ve Masaüstü Yığınları içeren bulucu geliştirmelerinden Siri geliştirmeleri, Gelişmiş şifre desteği ve daha fazlasını barındırır.

Mojave’ye yükseltmek için App Store uygulamasını başlatın ve Güncellemeler bölümünde yükseltmeyi arayın.

25,760BeğenenlerBeğen
57,851TakipçilerTakip Et
987,000AboneAbone Ol

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here