Apple iOS 13, iPadOS and iOS 13.1 Çıkış Tarihi Açıklandı

Apple'ın en yeni işletim sistemleri, yeni tanıtılan ürünler ile birlikte ilk defa karşımıza çıkacak...

0
34
Apple iOS 13, iPadOS and iOS 13.1 Çıkış Tarihi Açıklandı

Apple‘ın büyük oturumu sona erdi ve bize bir sürü yeni cihaz getirdi – Üç iPhone, yeni bir Saat ve yeni bir iPad. Konferansın ana konuları genelde bu ürünler üzerine olduğu için gelecekteki iOS ve macOS yazılım güncellemeleri hakkında detaylı bilgiler edinemedik.

Ama güncellenmiş Apple web sitesi eksik bilgileri kısmen tamamlıyor. Apple iOS 13, 19 Eylül’deki tüm uyumlu iPhone’lara geliyor. Yeni iPad OS, 30 Eylül’deki tüm uyumlu iPad’ler için geçerli olacak.

Ayrıca beta testinin son aşamasında olan iOS 13.1 güncellemesi ile ilgili haberler var. Güncelleme, 30 Eylül’de, Apple iPhone 11 serisi de dahil olmak üzere tüm uyumlu iPhone’larda yayınlanacaktır.

Apple iOS 13, iPadOS and iOS 13.1 Çıkış Tarihi Açıklandı

Apple iOS 13.1, yeni bir Apple U1 yongası sayesinde mümkün olan iPhone 11 üçlemesindeki AirDrop için yeni mekansal farkındalık özelliklerini sağlayacak. Bu sunum sırasında ayrıntılı değildi, ama yine de geliyor.

Son olarak, tüm Apple iPhone 11’ler Ses Paylaşımı (Audio Sharing) adı verilen bir özelliği desteklemektedir. Bu sayede iki AirPod veya Beats Kulaklık setini bir telefonla eşleştirebileceksiniz. Ancak bu, bu yılın ilerleyen saatlerinde geliyor ve iOS 13 veya 13.1 sürümlerinin bir parçası değil.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here