Apple iOS-9.3

Apple İOS 9.3 güncellemesi ile eski tadını artık kaçırmaya başladı desek yerinde olacak zira şahsına münhasır işletim sistemi güncelleştirmeleri artık huzur yerine sıkıntılar vermeye başladı.

Apple kullanıcılarının merakla ve sabırsızlıkla bekledikleri iOS 9.3 güncellemesi yayımlanınca, güncellemeleri yapan Apple kullanıcıları pişmanlıklarını dile getirmeye başladılar bile.

Apple-iOS-9-3-Safari

Apple öyle bir hale geldi ki akıllı telefon piyasasında rekabet ortamını kendi lehine çevirmek ve rakiplerinden geri kalmamak için hem zamanından önce yeni modelleri piyasaya sürmeye başladı hem de bu yeni modellerde kullanılan yeni donanımlar için yazılımları alelacele telefonlara adapte ederek piyasaya çıkarmaya başladılar. Haliyle yeteri kadar test edilmeyen donanımsal yazılımlar hata mesajları vermeye başladı. Apple yazılım çalışanları da test ortamında alacakları sorunları bizzat kullanıcılardan almaya başlayarak zaman kazanımında bulunmuş olsalar bile kaybedilen güven unsurunu unutuverdiler.

Apple İOS 9.3

Apple yazılımsal hatalar ile baş edemez hale mi geliyor?

Apple her ne kadar kendilerine iletilen sorunlar için ‘ çalışılıyor yakında giderilecek ‘ demiş olsa da, yeni güncellemerin bir hatayı düzeltirken başka bir hataya sebep olmasına dur denemiyor. En son güncelleme olan Apple iOS 9.3 güncellemesi de şimdilik Safari tarayıcısının donmasına sebep olan hataya neden oldu. Daha önce de
iOS 9.2 güncellemesi ile beraber gelen hata da yabancı bir Wi-Fi ağına bağlandığınızda telefonunuzun 5 dakika kilitli kalması sorunu ortaya çıkmış ve kullanıcıların canını bayağı sıkmıştı. Ancak bu hata iOS 9.3 güncellemesi ile çözülmüştü.

iOS-9.3-main-features

Apple iOS 9.3 güncellemesi ile gelen sorun ise, internette gezinmek istediğiniz de Safari tarayıcısında herhangi bir linke tıkladığınızda, tarayıcıyı bir süre kullanamıyorsunuz. Zira akıllı telefonunuz donup kalıyor. Bakalım Apple bu sorunu çözmek için iOS 9.3.1 güncellemesini ne zaman yayınlayacak ve bu güncelleme başka bir soruna sebep olacak mı? Bekleyip göreceğiz.

Apple’ın rakibi Google Android’e karşı en büyük avantajlarından biri, işletim sistemindeki kullanılabilirlik ve kararlılık olarak görülüyordu. Kullanıcılardan gelen yorum ve şikayetlere göre Apple yara almış görünüyor. Apple kırılan prestijini nasıl onaracak ve kullanıcıların gönlünü alacak, belki Apple Store’ de bedava vereceği uygulamaları iismlendirmeye başlamışlardır bile. Kim bilir :)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here