apple-logo

Telegraph kaynaklı yeni bir rapora göre Apple’ın iPhone kullanıcılarının Android’e geçmesini kolaylaştıracak bir araç geliştirmek üzere mobil sağlayıcılarla anlaştığını söylüyor.

Böyle bir aracın geliştirilmesi gündemde neler oluyor düşüncesini pekiştirmişken, ortaya atılan iddiaya göre Avrupa’daki mobil sağlayıcıların Android’li cihazları iPhone sahiplerine satmakta zorlanması sebebiyle Apple’ye baskı yapması olarak adlandırılıyor. Bu zorluğun arkasındaki neden ise geçiş sırasında birtakım karmaşık işlemlerin yerine getirilmek zorunda olması ve bu işlemlerin zorluğu yanında zaman kaybının da olması. Kısacası mobil sağlayıcılar, gelirlerinin büyük bölümünün iPhone satışlarına bağlı olmasından biraz şikayetçi ve rahatsız gibi görünüyorlar.

Apple İOS to Andtoid

Apple Android cihazlardan kendi cihazlarına geçişi kolaylaştıracak Move to iOS uygulamasını yayımlamış ve işlerin hızlı olmasına katkı sağlamıştı. Oysa iOS’tan Android’e kişilerinizi, fotoğraflarınızı ve müziklerinizi taşımanıza yardımcı olacak uygulama bulunmamakta. Alınan duyumlara göre geçtiğimiz sonbaharda yayınlanan Move to iOS uygulamasının tam tersi yönde çalışacak bir uygulamanın yayınlaması beklentisi hala devam ediyor. Move to iOS, Android kullanıcılarının kişilerini, mesajlarını, fotoğraflarını, videolarını, favori web sayfalarını, eposta hesaplarını, takvimlerini ve ücretsiz uygulamalarını yeni iPhone’larına taşımalarına olanak tanıyordu.

İddia,  gibi kullanıcılarını kimseye kaptırmayıp dışarı çıkışları engellemekte başarılı olan şirketin kendi ekosistemine aykırı olduğu bilinen bu işlemin firma için garip görünüyor olması da dikkatlerden kaçmıyor. Son günlerde konuşulan kulaklık girişinin iPhone 7’den kaldırılacağı iddiası ve kamuoyunda yapılan tüm iitiraz ve taleplere rağmen Apple’ın bu tavrından geri adım atmadığı herkesce bilinmekte. Öyle ki firma, telefonlarında bugüne kadar kendi şarj konektörlerini kullanmış olup dışarıdan zorunlu olmadıkça herhangi bir parça almama çabası göstermektedir.

Apple’ın geliştirdiği iddia edilen uygulamayla ilgili bilgiler şimdilik bundan ibaret. Yeni gelişme olursa sizlere duyuracağız. Cepkolik.com takip etmeye devam ediniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here