Ana Sayfa Teknoloji Haberleri Apple iPadOS 14 Tanıtıldı - İşte Bütün Özellikleri

Apple iPadOS 14 Tanıtıldı – İşte Bütün Özellikleri

Apple'ın bugün gerçekleşen etkinliği birçok yeni teknolojiyi de beraberinde getirdi. iPadOS 14 ile tanışın...

-

Akıllı telefon platformunun en son sürümünün yanı sıra Apple bugün yeni bir iPad işletim sistemi de piyasaya sürdü. İşletim sistemi, iOS 14‘ün paylaştığı yeniden boyutlandırılabilir widget’lara ek olarak, ekstra kullanılabilir ekran alanını daha iyi kullanan yeniden tasarlanmış yerel uygulamalarla birlikte geliyor.

Yepyeni Özellikler

Örneğin arama işlevselliği elden geçirildi, Siri ve çağrı içi ekrana ince ayar yapıldı, böylece tüm ekranı kaplamak yerine diğer uygulamaların üstünde de çalışabiliyorlar. Apple Pencil’ı kullananlar için, el yazısını yazdığınız metinle aynı şekilde yönetmenize olanak tanıyan yeni bir işlev de geldi.

Fotoğraflar, Dosyalar ve Müzik gibi uygulamaların tümü, gezinmeyi hızlandıran ve kullanıcı arayüzlerinin farklı bölümlerini çok daha hızlı bir şekilde atlamanıza ve her bir ekranda ilgili işlevselliğe erişmenizi sağlayan kenar çubuklarına sahip.

Arama artık kullanıcı arayüzünün her tarafından çalışıyor ve çok daha geniş bir erişim elde ediyor. Nitekim artık uygulamaları değil, aynı zamanda içerikleri de arayabiliyorsunuz. Ve daha önce olduğu kadar çok ekrandan geçmeden gerçekleri kontrol edebilir veya web aramaları başlatabilirsiniz.

Bir çağrı aldığınızda, çalan zilin yaptığınız şeyin yerini aldığını göremezsiniz. Bunun yerine, ekranınızın üst kısmında, aramayı cevaplamak veya reddetmek için kullanabileceğiniz ayrı bir bildirim paneli yer alıyor. Ve bu özellik, sadece iPhone’unuzdan gelen aramalar için değil, Skype gibi üçüncü taraf uygulamalar için de çalışıyor.

Apple iPadOS 14 Tanıtıldı - İşte Bütün Özellikleri
iPad’de aramalar tam ekran yerine artık yukarda küçük bir bar şeklinde görünecek

Ancak tartışmalı olarak iPad OS 14 ile ilgili en yenilikçi parça Scribble özelliği diyebiliriz. El yazısı metni yazılan metne dönüştürmenizi ve sonra kolayca yönetmenizi sağlıyor. Harfleri, şekilleri tanıyor ve aynı anda birden fazla dili destekleyebiliyor. Ayrıca, herhangi bir metin alanının üzerine yazarak aramaları başlatmanıza veya not almanıza olanak tanıyor; iPad’iniz daha sonra metni sizin için otomatik olarak dönüştürüyor.

iPadOS 14‘ün geliştirici önizlemesi bugünden itibaren Apple Developer Program üyeleri tarafından kullanılabilir ve önümüzdeki ay iPadOS kullanıcıları için herkese açık bir beta sürümü sunulacak.

Son sürüm, bu sonbaharda iPad Air 2 ve üstü, tüm iPad Pro modelleri, iPad 5. nesil ve üstü ve iPad mini 4 ve üstü için mevcut olacak.

Bizi Youtube'ta takip et! Süpriz Hediye Kazan!!

Düzenli çekiliş yaparak abonelerimize muhteşem hediyeler dağıtıyoruz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Samsung Galaxy S21 Serisi Şarj Cihazı Olmadan Gelecek

Samsung, Apple'ın son yaklaşımı olan şarj cihazını kutudan çıkarma kararı alacak gibi duruyo. Yani yaklaşan Galaxy S21 serisi için kutu içi şarj...

iPhone 12 Düşme Testi Yayınlandı – Sonuçlar Yine Hüsran

iPhone 12 serisinin her iki yüzü camla kaplıdır. Ancak ön taraftaki cam, Ceramic Shield denilen farklı bir türdür. Aşağıdaki düşme testi videosunda...

Apple 3.Nesil Airpods Geliyor – Çıkış Tarihi ve Özellikleri

Apple’ın muhtemelen piyasadaki en başarılı ürünlerinden biri, kablosuz AirPods ürün serisidir. Şu anda Apple, daha ucuz 2. nesil Apple AirPods ve daha...

Facebook Bulut Tabanlı Oyun Dünyasında Giriyor

Microsoft'un xCloud'u ve Google'ın Stadia'sı, bulut oyun akışı teknolojileriyle oyun endüstrisini değiştirmeye çalıştı. Facebook Gaming, Facebook uygulaması veya tarayıcı üzerinden indirilmeden anında...

Redmi K30S Tanıtıldı – Fiyatı ve Özellikleri

Redmi K30S bugün resmi olarak tanıtıldı. Redmi K30 4G, Redmi K30 5G, Redmi K30 Pro 5G, Redmi K30 Pro 5G Zoom Edition,...