Ana Sayfa IOS Haberleri Apple iPhone 12 - 2020 ToF Kamera Desteğine Sahip Olacak!

Apple iPhone 12 – 2020 ToF Kamera Desteğine Sahip Olacak!

Apple 2020 iPhone'ları için AR deneyimini büyük ölçüde artıracak bir ToF bileşenine sahip kemara donanımı kullanacak...

-

Ortaya çıkan son raporlara göre Apple, kamera tedarikçilerinden 2020 iPhone serisi için ToF kamera lensi bileşenleri hazırlamalarını istedi. Android telefonlarda bir süredir kullanılan bu özelliğin Apple’da yer alması aslında biraz şaşırtıcı. Kısaca ToF kameranın ne olduğuna bir değinelim.

ToF teknolojisinin prensibi Face ID’ye benziyor. Ancak bileşenler ve uygulamalar farklıdır. Hedefin mesafe ve derinlik bilgisini elde etmek için ışığı baz alıyor. Ayrıca, bu işlem nedeniyle teoride, 3 boyutlu görüntüler oluşturabilir.

Tedarik zinciri kaynaklarına göre, Apple tedarik zinciri ortaklarından VCSEL (dikey boşluklu yüzey algılayan lazer) bileşenleri sağlamalarını istedi. Bu bileşen, 2020 yılında ulaşacak serinin arkasında bulunan ToF kamera lensleri içindir. iPhone 12 bu sayede, AR deneyimini büyük ölçüde artıracak bir ToF bileşenine sahip bir arka kamera içerecektir.

Apple Animojiye Yeni Özellik Getiriyor

Daha öncesinde VCSEL bileşeni, iPhone XR, XS ve XS Max‘taki derinlik sensörlerinin temeli için kullanıldı. Ayrıca yüz tanıma, Animoji ve portre modu özçekimleri için de bu teknolojiden zaten faydalanıyordu.

Mevcut Face ID yapılandırılmış ışık teknolojisi, kullanıcının yüzüne 30.000 lazer spotu yansıtır. Bu sayede kimlik doğrulama için 3D görüntüler üretmek için mesafeyi ölçer. Buna karşılık, ToF çevresel bir üç boyutlu görüntü oluşturmak için bir lazerin etrafındaki bir cisimden sıçraması için geçen süreyi hesaplar.  Bu, daha doğru derinlik algısı ve sanal nesnelerin daha iyi konumlandırılmasını sağlar. Bundan dolayı yeni nesil iPhone’lar oldukça iddialı özellikleri beraberinde getirebilir.

Huawei Matebook D15

Huawei Online Store'dan Satın alın..


AJ200TLOFF Kodunu kullanarak 200 TL indirim kazan!
Üstelik HUAWEI Freebuds 3 Bluetooth Kulaklık Sadece 1 TL
Son geçerlilik tarihi: 30 Nisan 2020

Bizi Youtube'ta takip et!

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Honor Play 4T 9 Nisan’da Geliyor, Özellikleri Belli Oldu

Honor, bu haftanın başlarında Play 9A akıllı telefonunu tanıttı ve bugün, 9 Nisan'da Play 4T serisinin lansmanıyla onu takip edeceğini duyurdu.

Redmi Airdots 2 Kablosuz Kulaklıkları Geliyor!

Xiaomi’nin TWS dizisi oldukça dağınık ve bunun nedeni bir ürünün birden fazla isme sahip olabilmesinden kaynaklanıyor. Örneğin, Mi AirDots Lite, Redmi AirDots...

Alınabilecek En iyi Telefonlar 2020

Yüzlerce akıllı telefon arasından alınabilecek en iyi telefon modellerini ve fiyatlarını listeledik. Bütçene en uygun akıllı telefonu kolayca seçebilirsin. Uzun bir makale...

Honor 8A Prime Tanıtıldı – Fiyatı ve Özellikleri

Huawei’nin alt markalarından biri olan Honor, kısa süre önce uygun fiyatlı akıllı telefon modelleri için bir güncelleme sundu. Markanın yeni akıllı telefon...

Red Magic 3 için Vaat Edilen 5G Aksesuarı Teslim Edilemedi – Nubia’nın Başı Dertte!

2019, akıllı telefon endüstrisindeki birçok yeni teknolojik ilerlemenin ve trendin patlak verdiği bir yıldı. Önemli olan yeni 5G ağ genişliğinin artık bazı...