Ana SayfaTeknoloji HaberleriApple Iphone 5SE dedi Iphone 4SE adı anılır oldu?

Apple Iphone 5SE dedi Iphone 4SE adı anılır oldu?

-

Apple gelecek dönemlerde yüksek fiyatlı telefonların satışındaki düşüş trendini görmüş olacak ki hedefini orta segment diyeceğimiz akıllı telefon pazarına gözünü dikti.

2015-2016 ilk çeyrek aylarının hesap ve kıyas bilançosunu takip eden Şirket yetkilileri, kar marjının azalacağı öngörüsü ile daha önce de girişimlerde bulunmuş olduğu orta pazara sahip olma dürtüsü ile çıkartmış olduğu ‘5c‘ serisi telefonları ile hayal kırıklığı yaşamıştı.

iPhone 5 SE

Üst versiyonlarına göre plastik aksamları fazla olan akıllı telefon hem kullanıcıya güven vermemiş hem de fiyat olarak emsalleri karşısında Apple isim değerinden dolayı yüksek gelmişti. Zira Apple isminin değerini düşürmek niyetinde olmadığından ve fason telefon üretiminde bulunmadığından fiyatlar üst seviyede takılı kalmıştı.

Ayrıca bazı piyasa gözlemcileri Android platformunun başarılı bir şekilde büyüyerek,istenilen fiyat aralığında akıllı telefonlara kolayca ulaşmaları ile Apple‘ın yolunu biraz daha kapadığı konusunda hem fikirler. Ancak Nikkei’ye göre satış rekorları kırdığı 4 inç’lik efsanevi iPhone, Apple’ın pazardaki duruma uygun bütçeli telefonlarda bende varım diyecek.

Nikkei raporunda şimdilik iPhone 5se olarak bilinen veya daha önceki bilinen adıyla 6c’nin üretimde olduğunu belirtti. Kaynak 4 inç’lik cihazın gelişmekte olan pazarlarda rekabet için tasarlandığını vurguladı. Tüm bunlara ek olarak telefonun performans bazında iPhone 6 ile eşdeğerde olacağı vurgulanıyor. Zira fazla donanım siparişi fiyatları düşüren bir etkendir. Apple bunu kara çevirmeyi düşünüyor olabilir.

Iphone serisi

Gizemi üzerinden atmamış olan iPhone, 4 inçlik kasasında 6 özelliklerini barındıracağından ve uygun bütçeli geleceğinden şimdiden pazar payını artıracak gibi görünüyor. Yalnız dikkat edilmesi gerek diğer bir husus ise büyük ekrana zaman içinde alışmış olan kullanıcıların Iphone 5 kasasını bile küçük bulurken tekrardan 4 inç kasaya dönüş yapıp yapmayacakları merak ediliyor. Hele ki internetin daha çok akıllı telefonlar üzerinde kullanıldığı bir ortamda küçük ekran cazip olabilir mi? iPhone 5se‘nin mart ayındaki etkinlikte resmiyete kavuşması bekleniyor ve bundan sonra satış rakamlarını buradan sizlere duyuracağız.

Bizi Youtube'ta takip et! Süpriz Hediye Kazan!!

Düzenli çekiliş yaparak abonelerimize muhteşem hediyeler dağıtıyoruz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here