iphone 6

Akıllı telefon dünyasının iddialı markalarından birisi olan Apple’ın piyasaya sunmuş olduğu, Eylül 2014’de kullanıcısı ile buluşan iPhone 6, büyük satış rekorları kırarak kullanıcılardan beğeni toplamayı başarmış durumda. Peki iPhone 6, bir önceki modeli olan iPhone 5S’ten sonra neler değiştirerek geldi? En önemli gözle görülür değişim tasarım ve ekranda. 4 inç büyüklüğünde olan iPhone 5S’ten sonra iPhone 6 ile beraber ekran büyüyerek 4.7 inç olmuş durumda ve akıllı telefon dünyasında büyük ekran modasına Apple’da böylelikle bu modeli ile girmiş durumda.

Hatta iPhone 6 Plus ile 5.5 inç büyüklüğünde bir model sunarak da kullanıcıların büyük ekran ihtiyacını etkili bir şekilde gidermiş durumda diyebiliriz. iPhone 6, 1 GB RAM ile ve 8 MP çözünürlüğünde bir ana kamerası ile kullanıcılara sunulmuştur. İşlemcisinde Apple A8 kullanılmış olup, performans konusunda daha ileriye taşındığını söylememiz mümkün kılınmıştır.

Apple iPhone 6 Plus

iPhone 6, 1.2 MP çözünürlüğünde de bir ön kameraya sahiptir. Düşük bir çözünürlüğe sahip olduğu ortada ama Apple’ın her şeyin rakamlardan ibaret olmadığını, az çözünürlükte en iyi fotoğrafları çekmek istediklerini amaçladıklarını belirttiğini bizde belirtmeliyiz. 2.429 TL fiyatı ile ülkemizde satışa sunulan cihaz, 16 / 64 ve 128 GB depolama alanlarına sahip farklı modeller ile kullanıcılara sunulmuştur.

Bahsettiğimiz fiyat 16 GB hafızasına sahip modeli için geçerli olup, 64 GB için +300 TL ve 128 GB için +600 TL vermeniz gerektiğini belirtmeliyiz. 1.4 GHz hızında çalışan işlemcisi ve iOS 8 ile birlikte gelen iPhone 6, tasarımında da kullandığı keskin kenarlara veda etmiş durumda.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here