Ekonomi yayını yapan kablolu kanal CNBC’ye göre, Apple geçtiğimiz günlerde duyurduğu yeni 4 inçlik akıllı telefonu iPhone SE için şimdiden Çin’den 3.4 milyon ön sipariş aldı. Ayrıca gelen rapora göre, en popüler renkler de gül sarısı ve altın renkleri oldu.

Apple, gelişmekte olan Çin, Hindistan, Rusya ve Brezilya gibi marketlerde iPhone SE satışlarını yükseltmeyi zaten planlıyordu. Kaldı ki bu ülkelerde büyük ekranlı iPhone’lar fiyatları dolayısıyla, diğer modeller kadar tercih edilmiyor. Dolayısıyla 4 inçlik iPhone SE hem başarılı özellikleri, hem de nispeten uygun fiyatıyla iyi satış rakamlarına ulaşacak. Son 4 inçlik Apple iPhone modelleri, iPhone 5S ve iPhone 5C olmuştu.

iphone-se-satis-fiyati

Yeni iPhone SE’de, Apple iPhone 6S’te ve iPhone 6s Plus’ta kullanılan aynı A9 işlemci çipseti kullanılıyor. Ayrıca telefonda 12 megapiksel arka kamera bulunuyor ve bu yönüyle de iPhone 6S’i andırıyor. Ek olarak, fotoğraf çekerken Live Photos özelliği de mevcut. NFC çiple gelen telefonu, Apple Pay yardımıyla mobil kredi kartına dönüştürmek de mümkün.

Buna rağmen, ön siparişlerin rakamı çok olsa da, bazı Çinli toptancı firmalar iPhone SE’nin devrim niteliğinde yenilikler sunmadığını belirtiyor. CNBC’nin sunduğu rakamlara göre, JD.com 882,295 ünite ön sipariş aldı. Suning ise 1,709,427 adet ön siparişle en yüksek rakama ulaştı.

Apple iPhone SE, bu Perşembe günü, yani 31 Mart’ta satışa sunulacak. Telefonun 16GB’lık ABD modelinin fiyatı 399 Dolar’ken, 64GB sürümü 499 Dolar olacak.

iPhone SE ve Yeni 10 Özelliği

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here