Yeni iPhone X‘iniz için neredeyse 6100 TL‘yi harcadınız ve tüm yeni özellikleri, Süper Retina OLED ekranını denemek için sabırsızlanıyorsunuz. Ekranı tam parlaklıkta uzun süre tutmayınız ya da bazı ekran yanması etkileri yaşayabilirsiniz.

OLED ekranları ile ortak bir sorun olmasına rağmen, “görüntü kalıcılığı” olarak da bilinen sıkıntı, yeni ekranlarda bir problem olabilir, çünkü Apple destek belgesi şu şekilde:

Bu, aynı kontrastlı görüntünün uzun süre gösterilmesi gibi aşırı durumlarda ortaya çıkabilir. Süper Retina ekranını, OLED “yanma” etkilerini azaltmada endüstride en iyisi olarak tasarladık.

Ve Apple yanık etkilerini azaltmak için ne yapıyor? Görünüşe göre iOS 11 kodunda bir şeyler var:

ios11 code

Hayalet görüntüler üretme olasılığını azaltmak için Apple, telefonda otomatik parlaklığı açık tutmayı ve ayarları artık kullanmadığınız halde kısa süre sonra kapanacak şekilde ayarlamayı öneriyor. Ve ne yaparsanız yapın, uzun süre maksimum parlaklık kullanmayın. Bununla ilgili bir uygulama böyle yapıyorsa veya aynı görüntüyü uzun süre ekranda tutarsa, telefonun kontrol merkezinden bunu ayarladığınızdan emin olun. Bunu yaparsanız, muhtemelen bir süre ekranın değiştirilmesi konusunda endişelenmenize gerek olmayacaktır.

Belge ayrıca, görüntüde renklerin soluklaşması konusunda da uyarıyor.

Bunun yanı sıra, yeni Face ID güvenlik özellikleri ve animoji ile yeni iPhone X‘inizin keyfini çıkarmanız gerekir. Tabii ikiziniz veya eski iPhone’unuzda iOS 11.2 beta‘sı varsa dikkatli olun.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here