iphone 6 şarj kablosu

iPhone kullanıcılarının en başta gelen şikayetleri arasında yer alan çabuk tükenen batarya için çözüm bu teknolojik “hap” larda.

Bildiğiniz gibi iPhone’ların batarya süreleri hemen tükeniyor. Hatta bazı kullanıcılar bu hızlı tükenen şarj için ekran ışığını kısarak ya da 3g, Wi-fi gibi özellikleri kapatarak biraz da olsa batarya sürelerini uzatmayı başarıyorlar.

Akıllı telefonların çoğunda yaşanan bu sorunu bazı telefon aksesuarları ile de (yedek şarjlar, bataryalı kapaklar) çözmek mümkün. Fakat bu kapaklar ve yedek bataryalar oldukça kalın olduğundan ergonomik açıdan kullanıcıları pek memnun etmişe benzemiyor.

iphone-mini-power-battery-concept

Tung Chih-Hsieh isimli tasarımcı ise bu sorunlara çözüm olabilecek bir cihaz üreterek adından söz ettirmiş. Red Dot tarasım ödülüne de sahip olan bu cihazlar Mini Power ismini almış ve konsept tasarım olarak hazırlanmış.

Piyasadaki muadillerinden oldukça küçük olan bu sistem “hap” adıyla da anılıyor. Görünüşü ile de hap’a benzeyen bu iPhone pilleri cep telefonunuza 2, 4 ve 6 saat kadar ek kullanım süresi kazandırabiliyor.

2HR, 4HR ve 6HR model yapısına sahip olacan çihazlar henüz konsept aşamasında. Ne zaman piyasaya sürüleceği de şimdilik merak konusu.

iPhone-5S-Mini-Power


CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.