apple music

Apple Music Spotify’i solladı…

Gün geçmiyor ki Apple hakkında bir haber çıkmasın. Apple yine gündeme başarısı ile haber olarak düştü. Ve bu başarı düşman çatlatan cinsten. Ya da başarı parayı çekiyor diyebilirsiniz. Burada online müzik başarısından bahsediyoruz.

Geçen sene Haziran ayının sonunda hizmete sunulan Apple Music‘in Ekim’de 6,5 milyon üyeye ulaştığı, CEO Tim Cook tarafından duyurulmuştu. Ancak, 2008’de kapılarını kullanıcılara açan Spotify‘ın 10 milyon üye sayısına ulaşması ise 2014 ortalarında gerçekleşmişti. Apple bu konuda sessiz.

Ortaya çıkan Financial Times’ın raporuna göre Apple Music, ilk 6 ayında üstelik 10 milyon ücretli üyeye ulaşarak büyük bir başarıya imza attı. İnanılmaz bir başarı yakalayan Apple hizmeti, bu gelişmeyle yakın biz zamanda telif hakları konusunda başı dertte olan Spotify‘ın yaklaşık 6 senede ulaşabildiği kilometre taşını aşarak geride bırakmış oldu.

Apple-Music a

Apple CEO’su Tim Cook, Haziran 2015 sonunda hizmete sunulan Apple Music hakkında Ekim 2015’de bir açıklama yapmış ve 6,5 milyon üyelerinin olduğunu söylemişti. 2008’de açılan Spotify’ın 10 milyon üye sayısına ulaşması ise ancak 2014 ortalarında gerçekleşmişti. Apple, Financial Times’ın yeni raporunda ortaya çıkan bu bilgiler hakkında nedense yorum yapmamayı tercih ediyor. Zira tüm gözleri üzerine çekip telif sorunu yaşamak istemiyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here