Apple Music ve Spotify arasındaki büyük rekabet devam ederken iki uygulama karşılaştırılarak ön plana çıkan özellikleri açıklandı.

Apple Music ve Spotify arasındaki yoğun rekabet sıkça iki uygulamanın ciddi atışmalarını görüyoruz. Bu iki marka yapılan karşılaştırmalarda farklı üstünlüklere sahip olduğu  gözlendi. İki müzik servisinin kendisini oldukça başarılı olduğunu iddia ederken farklı alanlarda farklı üstünlüklere sahip oldukları gözlemlendi. Bunun yanında online müzik dinleme platformları birbirlerine yakın konumda olduğu da söylenebilir

Hangisinin Fiyatı Daha Uygun!

Bu iki müzik servisinde de aile üyeliği kullanıma sunulmuşken Apple Music 14,99 TL Spotify ise 9,99 TL ile kullanıcılara sunuluyor. Bu yönden fiyat bakımında Spotify, Apple Music’e göre daha avantajlı.

Müzik dinlemeyi seven kişiler için en dikkat çeken özelliklerden biri dosyaların kaliteli olması. Apple Music sadece 256kb/sn kalitede sunarken, Spotify bu bakımdan 320kb/sn gibi iyi bir sunum yapıyor. Bu sayede daha fazla müzik dinlemeye olanak sağlıyor.

Apple Music ise içerik konusunda Spotify’a göre daha çok ön planda. Yapılan bazı anlaşmalar ile Spotify’da bulamayacağınız birçok şarkı ve içerik Apple Music tarafından kullanıma sunuluyor.

Apple-Music-Vs.-Spotify

İlave Özellikler

Bu iki markaya özel içerikler ve müzikler, ekstra özellikler ve müzik dinlemeyi daha iyi duruma gelmesini sağlayacak ufak detaylara yer verilirken iki uygulamanın çok da fazla farklı olmaması ve aralarında büyük üstünlükler olmaması seçimi daha da zorlaştırıyor. Bununla birlikte bu uygulamaların kullanıcılar için iyi bir hizmet vereceği aşikar.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here