Ana SayfaIOS HaberleriApple Müziğe Katkı İçin Music Memos Uygulamasını Sundu

Apple Müziğe Katkı İçin Music Memos Uygulamasını Sundu

-

Apple yakın bir zamanda ücretli hale getirdiği müzik servisi ile rekora koşuyor. 10 milyon ücretli aboneye ulaşan Apple böylece bir ile imza atmış oldu. Yenilerde Music Memos (Müzik Notları) adlı uygulamayı kullanıma açan Apple, müziğe verdiği önemi bir kez daha gösterdi. Firma, iTunes ile müzik sektöründe dev haline gelmeyi garantileyecek zira Apple Music ile rekorlar kırmışken şimdi de Music Memos uygulaması ile rekorunu sağlamlaştırdı.

Apple  yakın bir zamanda İTunes uygulamasını ücretli hale getirdi ve kullanıcılarının tepkisine neden oldu. Tepkilerin devam ettiği bu günlerde Apple yeni bir hamle ile müzikseverleri düşündüğünü gösterdi ki; Music Memos uygulamasını yayınladı! Hali hazırda şimdilik 10 milyon ücretli abonesi ile en üst sıralarda olan Apple, müzikseverlerin kızgınlığını alacak bir uygulama çıkardı. Music Memos adlı uygulamayı kullanıma açan Apple, müzik tutkusu olan kullanıcılarını düşündüğünü ortaya koydu ve müziğe katkısı tartışılmaz oldu.

Music Memos

Apple, Music Memos (Müzik Notları) adlı uygulama müzik tutkunları için büyük bir özenle hazırlanmış olan program, iCloud destekli sunuluyor. Music Memos sayesinde, nerede olursanız olun ilhamınız geldiği anda kullanıcıların akıllarına gelen anlık beste ve ezgileri kayıt altına alabilecekleri açıklandı.

Aynı zamanda hayli sade ve kullanışlı bir arayüze sahip olan uygulama, ses kaydı yapabiliyor bunun için, ekranın orta kısmında yer alan kayıt tuşun basmak yeterli. Aynı zamanda ekranın sol üst köşesinde yer alan “OTO” seçeneğinin aktif edilmesi ile, uygulama duyduğu herhangi bir besteyi otomatik olarak kayda alabiliyor.

Music Memos1

Apple Müzik Notları hakkında biraz daha açıklama yapmak gerekir ise; uygulamanın asıl işi aklınıza gelen sözleri kayıt altına altıktan sonra başlıyor. Sesinizi A ayrıştıran uygulama bu sayede ritm vermenizi sağlıyor. Gitar ve davul ile kayıt altına aldığınız fikrinize ufak vurgular ekleyebiliyorsunuz. Fikir diyoruz zira Apple Müzik Notları kayıtlarınızı “Fikir 1, Fikir 2…” şeklinde isimlendirmiş. Bir başka özellik ise fikirlerinize etiket koyabiliyorsunuz. Dize, Hareketli Müzik, Koro, Vokal Melodi şeklinde hazır ön tanımlı etiketler dışında kendi özel etiketlerinizi de oluşturabilirsiniz. Örneğin “söz denemesi” şeklinde bir etiket oluşturup daha sonra kaydettiğiniz tüm söz denemelerine kolayca ulaşabilirsiniz. Bunun yanında ses tonunuzu ayarlayabilirsiniz. Bunun  için ekranın sağ üst köşesinden ses tonunuzu notalar ile göre bilmektesiniz.

Apple bu uygulaması ile müzisyen ruhu taşıyanları teşvik etmiş olacak. Artık kendi müziğimizi oluşturma zamanı.

Bizi Youtube'ta takip et! Süpriz Hediye Kazan!!

Düzenli çekiliş yaparak abonelerimize muhteşem hediyeler dağıtıyoruz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here