overview_hero_xoverview_hero_osxyosemite
Her detayıyla en az göründüğü kadar kuvvetli.

Tamamiyle tazelik hissi veren fakat bir o kadar da tanıdık, yeni ve şık bir tasarım. Yeni özelliklerle zenginleştirilmiş, her gün kullandığınız uygulamalar. Mac ve iOS aletleriniz arasında tamamiyle yeni bir ilişki. OS X Yosemite, Mac’inize bakış açınızı değiştirecek. Ve tabii onunla yapabileceklerinizi de.

Yine tasarlanmış arayüz. Her şeyiyle yeni. Her şeyiyle Mac.

OS X Yosemite’yi tasarlarken, Mac tecrübenini bambaşka bir boyuta taşımak en büyük emelimizdi. Bunu sağlamak için tüm sistemi gözden geçirdik ve her bir uygulamanın üzerinde çalıştık. Her bir özelliğin. Ve her bir pikselin. Arayüze, bilmek isteyeceğiniz her şeyi parmaklarınızın ucuna getirecek olağandışı yeni özellikler ilave ettik. Netice; tertemiz bir görünüme sahip, fakat bildiğiniz ve sevdiğiniz güçte ve yalınlıkta bir Mac oldu.

 overview_design_hero

overview_design_notification_iconBir bakışta görülecek bir hayli şey.

Bildirim Merkezi’ndeki yeni Bugün görünümü bilmeniz şart olan her şeye; yaklaşan etkinliklere, hatırladıcılara, borsaya, hava vaziyetine ve daha fazlasına hızla göz atmanızı sağlar. Üstelik, Mac App Store’daki mini uygulamalar ile gördüklerinizi özelleştirebilirsiniz de.
overview_design_spotlight_icon

Spotlight her zamankinden daha da parlak.

Spotlight, yeni arama penceresi ve kaydırılarak göz atılabilen zengin sonuç önizlemeleriyle, Mac’inizde aradıklarınızı bulmanızı her zamankinden daha kolay hale getiriyor. Üstelik şimdi Wikipedia, Bing, Harita ve diğer kaynaklardan da bilgilere ulaşabiliyor.

Kuvvetli yerleşik uygulamalar. Sıradan günlük işleri yapmanın sıra dışı yolları.

Mac’in en iyi yanlarından biri, en son teknolojilere ve muhteşem tasarımlara sahip olan, her gün kullanmayı seveceğiniz uygulamalarla dolu olarak gelmesi. OS X Yosemite’de, bu uygulamalar size en sık yaptığınız şeylerden bazılarını yapmanız için yeni yollar sunuyor. İnternette dolaşmak, e-postalarınızı okumak, ileti göndermek ve dosyalarınızı örgütlemek için kullandığınız uygulamalar şimdi daha sade, daha şık bir görünüme sahip. Ve tabii ki bu uygulamaları mükemmel yeni özelliklerle daha da geliştirdik.

overview_apps_hero

overview_apps_safari_iconSafari

Safari’nin yenilenmiş araç çubuğu, önem derecesi yüksek kontrolleri parmaklarınızın ucuna getiriyor ve görüntülediğiniz şeylere daha fazla alan bırakıyor. Safari’nin performansı da daha hızlı ve saklı bilgileriniz üzerinde daha fazla kontrol sahibi olmanızı sağlıyor.

overview_apps_mail_iconMail

Mail şimdi büyük eklentilerinizi daha kolay bir şekilde göndermenizi sağlıyor. E‑posta mesajlarınızı kapatmadan vesikalara not ilave edebiliyor ve formları doldurabiliyorsunuz. Daha hızlı performans, e-postalarınızı daha hızlı alacağınız mananına da geliyor.

overview_apps_messages_iconMesajlar

iPhone’unuz varsa, şimdi direk Mac’inizden iMessage ve SMS iletileri gönderebiliyor ve alabiliyorsunuz. Grup yazışmalarına yeni kişiler ilave edebiliyor, istediğiniz vakit kendiniz ayrılabiliyorsunuz. Yazışmaya sesinizi ilave etmek için kısa ses klipleri dahi kaydedebiliyorsunuz.

overview_apps_icloud_iconiCloud Drive

Şimdi her tür dosyayı iCloud’a kaydedebiliyor ve bu dosyalara rastgele bir aletten ulaşabiliyorsunuz. iCloud Drive ile, iCloud’daki dosyalarınızı istediğiniz gibi örgütlü edebiliyor, istediğiniz kadar klasör oluşturabiliyor ve dosyaları daha hızlı bulmak için etiketler ilave edebiliyorsunuz.

Mac ve iOS. Birbirlerine hiç olmadığı kadar bağlılar.

Bir Mac veya bir iOS aletini kullanarak akılalmaz şeyler yapabilirsiniz. Çok daha fazlasını yapmak istiyorsanız, ikisini beraber kullanabilirsiniz. Zira OS X Yosemite ve iOS 8 sayesinde şimdi tüm aygıtlarınız beraber daha uyumlu çalışıyorlar. Yakın olduklarında birbirlerini tanıyor, fevkalade yeni özelliklerden istifade etmenizi sağlıyorlar.
overview_mac_ios_phone_icon

Telefon Görüşmeleri

Şimdi direk Mac’inizden iPhone aramaları yapabilir ve gelen aramaları cevaplayabilirsiniz. Sözgelimi, Mac’inizde çalışırken diğer odadaki iPhone’unuz çalarsa, telefonunuzu almaya gitmeden aramayı kolayca cevaplayabilirsiniz.

overview_mac_ios_sms_iconSMS

SMS ve iMessage dahil olmak üzere, iPhone’unuza gelen metin iletileri şimdi Mac’inize de geliyor. Gönderin ve alın. Okuyun ve cevaplayın. Tümü, telefonunuza uzanmaya gerek dahi kalmadan.

overview_mac_ios_handoff_iconHandoff

Handoff sayesinde, Mac’iniz iOS aletinizde en son yaptığınız şeyi bilir. iOS aletiniz da Mac’inizde en son yaptığınız şeyi. Böylelikle bir alette rastgele bir şeye başlayabilir ve istediğiniz an diğerinde devam edebilirsiniz.

overview_mac_ios_hotspot_iconInstant Hotspot

iPhone’unuzdaki şahsi ulaşım noktasını yalnızca birkaç tıklamayla Mac’inizden açabilirsiniz. Başka bir deyişle iPhone’unuz yakınlarda olduğu sürece, Mac’inizle internete girebilirsiniz.

OS X Yosemite’nin yeni tasarıma göz atın

http://www.youtube.com/watch?v=NQ7kqwbqeiI

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here