Ana SayfaTeknoloji HaberleriApple Pencil için Kötü Haber Geldi

Apple Pencil için Kötü Haber Geldi

-

Geçtiğimiz Eylül ayında iPad Pro ile birlikte gelen yeni aksesuar Apple Pencil, gerek yaptıkları gerek fiyatıyla sıkça haberlerde yer almıştı. Geçtiğimiz hafta ise Türkiye’de iPad Pro ile Kalem satışlarıda başlamıştı. Ürün ne kadar satışa çıkmış gibi gözükse de 379 TL bedeli cepleri yakarken teslimat süresi 4-5 hafta olarak belirlendi.

apple pencil

Yurtdışında durum tam olarak böyle değil. En azından ilk siparişler kullanıcılara iletildi. Apple Pencil aynı zamanda iFixit isimli ekibe de ulaştı. iFixit, piyasadaki popüler cihazları, özellikle de Apple ürünleri, sökerek nasıl tamir edilmesi gerektiği konusunda anlatımlar yapan bir platform. Ürünü inceleme altına alarak nasıl yapıldığını hangi parçalardan oluştuğunu ve nasıl tamir edildiğini gösteren iFixit’in ilk izlenimi, cihazları tamir edilme kolaylığına göre derecelendiriyor. Apple Pencil ise bu derecelendirmede adeta tarihe geçti. Çünkü kalem 10 üzerinden sadece 1 puan alabildi. Bunun sebebi kalemin kolay sökülememesi yani evde tamir edilememesi. Apple Pencil’i sökmek için plastik gövdesini kesmeniz gerekiyor ki iFixit ekibi de aynı şeyi yapmak zorunda durum böyle olunca tekrar birleştirmekte oldukça zor.

Yani yüksek bir bedel ile satın alacağınız Apple Pencil’ı ne yazık ki tamir etme gibi bir şansınız bulunmuyor. Tepki süreleri ve akıllı algılama özellikleri ile donatılan kalemin darbe ve düşmeler sonucu zarar görebileceğini hatırlatmamız gerekir. Eğer hala Apple Pencil almayı düşünüyorsanız oldukça dikkatli kullanmanız gerekecek.

Bizi Youtube'ta takip et! Süpriz Hediye Kazan!!

Düzenli çekiliş yaparak abonelerimize muhteşem hediyeler dağıtıyoruz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here