Apple
Apple, pil sorununa çare olacak

Akıllı telefonlara ödenen yüklü meblağlara rağmen, bazı konularda yeterli performans sergilemediğinden dolayı şikayetlerle karşılaşılabiliyor. Bu şikayetlerin en fazla gündemde kalanı ise şarj sorunu olarak görülmekte ve akıllı telefonların daha aktif çalışmadığı yönünde bir söylem olduğu da görülmektedir. Apple da bu kulvarda harekete geçerek, güncel bir soruna el atacağını gösteriyor.

Apple Uzun Ömürlü Pil Üretmek İstiyor

Apple
Apple, batarya sorununu çözmeyi planlıyor

Samsung Galaxy S6 modellerinde rastlanılan uzun şarj ömrü potansiyeli, bu aşamada Apple’ın da ilgisini çeken bir gelişme olarak adından söz ettirmişti. Daha fazla gücü bünyesinde barındıran bataryalara sahip olacak şekilde dizayn edilecek olan bataryalar, yeni iPhone akıllı telefon modellerinde yer alarak, kullanıcıların daha fazla verim alması sağlanacak gibi görünüyor.

Akıllı telefon kullanıcılarının en fazla şikayet ettiği uygulamalardan bir tanesi olarak gündemde kalmayı her zaman başaran şarj sorunu, Apple’ın bu hamlesinden sonra geçerliliğini yitirerek, tam anlamıyla kullanılabilmesini sağlayacak.

Samsung’un da en ciddi rakibi noktasında olan Apple; bu anlamada hizmeti sağlayarak iPhone akıllı telefon kullanıcılarına fayda sağlayan bir noktada yer edinmek istiyor. Böylelikle akıllı telefon modellerini daha fazla kişiye sunma noktasında da bir girişimde bulunarak, şarj anlamında daha fazla kişinin sorunlarını değerlendirmeye alıyor. Böylelikle diğer akılı telefonların da bu tür bir soruna karşı önlem üretecek bir noktada değer kazancı da söylenebilecek.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here