Apple, 2009 yılı öncesi üretilen 3GS,4 ve 4S modellerinin şarj aletlerini değiştiriyor.

Apple, birçok alanda olduğu gibi akıllı telefon pazarında da lider markalardan biri olmayı başarmıştı. Eski, siyah, kalın ve ağır şarj aletlerinin aksine ufak ve rahat taşınabilir şarj aleti kullanımını desteklemiş, birçok firmadan önce bu alanda kendisini göstermişti. Ancak Türkiye’de kullanılan Avrupa tipi eski iPhone şarj aletlerinde ısınma sorunları görüldüğü ortaya çıktı. Güvenlik açısından tehdit oluşturan aletler için Apple, bir yazı yayınlayarak değiştirme programı başlattı.

Eğer sizde iPhone şarj aletine sahipseniz ve sorunlu bir alete sahip olup olmadığınızı bilmiyorsanız şu yöntemlerle anlayabilirsiniz; şarj aletinizin altına baktığınızda ‘CE’ yazısı koyu renkte veya ‘Model A1300’ yazıyorsa, sorunlu bir şarj aletiniz var. Eğer ‘CE’ yazısının içi boş veya ‘Model 1400’ yazıyorsa her şey yolunda demektir.

Cihanız sorunluysa değişim yapmak için yetkili Apple bayiine veya Apple Store’a giderek eskisini iade edebilir ve yeni şarj aleti talebinde bulunabilirsiniz. Mobil operatör firmaları da 18 Haziran itibari ile değişim programına katılacak.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here