Ana SayfaİpucuApple TV Nedir? Nasıl Kullanılır?

Apple TV Nedir? Nasıl Kullanılır?

-

Apple TV uzun zamandır yurt dışında satışta olan fakat Türkiye pazarında aktif olmayan bir ürün. Son dönemlerde Türkiye için daha fazla destek sunmaya başlayan Apple, Apple TV içinde güzel haberler vermeye başladı. Yakında Türkiye içinde hizmete girecek olan Apple TV nedir ve ne işe yarar sorularını hep beraber sorarak öğreneceğiz.

Apple TV adından anlaşılabileceği gibi görsel olarak birçok işleve sahip bir cihaz. Tabi ki bir televizyon değil. Dünya teknoloji devi Apple tarafından geliştirilmiş avucunuzun içine çok rahat sığabilecek bir cihaz. Fakat avuç içi kadar olması diğer Apple ürünleri gibi dünyanın işini başarabileceğine işaret zaten. Apple TV ufak bir cihaz ve bu cihazı televizyonumuza takarak kullanıyoruz. Bu sayede Mac ya da iPhone ve iPad cihazlarımızdan doğrudan içerikleri TV üzerine aktarmak mümkün oluyor. Yani Mac üzerinden bir film ya da diziyi, müziği, içeriği, doküman ve yazı kaynaklarını hatta ve hatta internet radyolarını TV üzerinden kullanabilmemize yarıyor.

appletv

Oldukça işlevsel bir cihaz olan Apple TV, televizyon üzerinden entegre ve konfigürasyon ayarları yapıldıktan sonra menüsünde bulunan YouTube, Vimeo gibi dünya devi platformlardan içerik izlenebiliyor. Ayrıca geniş iTunes arşivinden filmler, diziler, müzikler alt yazılarıyla beraber kiralanabiliyor ya da satın alınarak arşive eklenebiliyor. Televizyon deneyiminizi üst noktalara çıkaracak olan Apple TV ile koltuğunuzun keyfi daha da artacak.

Bizi Youtube'ta takip et! Süpriz Hediye Kazan!!

Düzenli çekiliş yaparak abonelerimize muhteşem hediyeler dağıtıyoruz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here