Smartflash davası
Apple ve Samsung patent davasında ortak yol arayacaklar

İki öne çıkan teknoloji firması olan Apple ve Samsung; zaman zaman mahkeme salonlarında karşıt taraflarda olarak gündeme düşseler de bugün ortaya çıkan bir haberde, Smartflash davasına karşı birlikte hareket edeceklerini duyurdular. Zor durumda olan Apple’a bu dava kapsamında Samsung cephesinden destek gelecek.

Samsung ile Apple El Ele Verdi

Geçtiğimiz Şubat ayında ortaya atılan bir iddiada Apple’ın; iTunes Smartflash LLC konusunda patent kurallarını ihlal ettiği gerekçe edilerek 533 milyon dolarlık bir tazminat ödemesinde karar kılınmıştı. Smartflash konusunda Apple kadar Samsung’un da müzdarip olacağı görülüyor. Yalnız Samsung, akıllı davranarak; Smartflash şirketinin bu patentlere sahip olup olmadığının derinlemesine araştırılmasını istiyor.

Güney Koreli teknoloji devinin bu araştırma süreci içerisinden olumlu sonuç alınması durumunda Apple’ın yüklü tazminat ödemesi rafa kalkarak; geçerliliğini yitirecek. Aynı zamanda patent varlığını gerçeği yansıtmaması durumunda Samsung da paçayı kurtararak; yüklü bir tazminat ödemek zorunda kalmayacak.
Davanın söz konusu ona Smartflash patentleri; dijital erişim metotlarını kapsayacak bir şekilde yer alıyor. 2002 yılında alındığı iddia edilen bu patent, Patrick Pacz tarafından bulunmuş ve Britney Spears’a da ticarileştirmek için teklif edilmiş bir nitelik taşıyor. Araştırmaların ve davanın sonuçlanması durumunda ise Samsung ve Apple’ın bu tazminatları ödemek için oldukça zorlanacağını ve ekstra çalışma içerisine girecekleri iddia ediliyor.

Samsung Galaxy S8 İşlemcisi Görüldü!

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here