Apple Samsunga Yetişti

Her bir şeyin akıllı bir hal aldığı günümüz teknoloji dünyasında yapılan gelişmeler karşısında insanlarda bitmeyen teknoloji iştahı oluşmuş durumdadır. Bu konuda yapılan açıklamalara göre insanlarda bitmek bilmeyen teknoloji iştahı karşısında dev teknoloji firmaları da kendi aralarında bir yarışa girmiş ve bu yarış doğrultusunda her gün birbirlerinin ürettikleri ürünlerin daha iyisini üretmeyi kendilerine hedef belirleyerek, bu hedef doğrultusunda hep daha iyi ve daha yeni teknolojiye sahip ürünler üretmektedirler.

Büyük kısmını Apple Aldı

Bu konuda düşünülecek olursa eğer teknoloji firmalarının alanında uzman yapıları ile yaptıkları araştırmalara ve yürüttükleri çalışmalara ara vermeksizin devam ettikleri de bir gerçektir. Dolayısıyla bu firmalardan en büyükleri olan Samsung ve Apple firmaları da kendi aralarında bir yarış tutturmuş ve 2014 yılını geride bıraktığımız bu ilk aylarda açıkladıkları mali sonuçlara göre Apple, akıllı telefon satışında Samsung firmasına yetişmiştir. Bu konuda Samsung firmasının satışlarının yavaşladığı söylenemez. İki firmanın da satışlarını arttırdığını ve Apple firmasının ise Samsung firmasının satış oranlarına yetiştiğini söyleyebiliriz.

6395902_orig

Bu konuda yapılan açıklamalara göre Apple teknoloji firmasının pazarının büyük bir çoğunluğu Çin’dedir. Dolayısıyla ABD de arttırdığını söylesek de aslında en büyük satışını Çin merkezli satış mağazalarından yapmıştır. Bu konuda Çin halkının, iPhone düşkünlüğü olduğunu da söyleyebiliriz. Samsung üst düzey pazarının büyük çoğunluğunu Apple şirketine kaptırırken alt Pazar düzeyinin küçük bir kısmını da Huawei ve Xiaomi’ye kaptırmıştır.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here