Ana SayfaTeknoloji HaberleriApple Watch 2'den Ne Bekliyoruz?

Apple Watch 2’den Ne Bekliyoruz?

-

İlk Apple Watch ile epey zaman geçirdik ve dolayısıyla bu süre zarfında Apple’ın ikinci nesil akıllı saatini nasıl geliştirebileceğini düşünme fırsatı bulduk. Apple Watch 2, muhtemelen Haziran ayında Barcelona’da yapılacak olan WWDC 2016 etkinliğinde veya Eylül ayındaki iPhone 7 etkinliğinde karşımıza çıkacak. Peki Apple Watch 2‘den ne bekliyoruz?

1. Daha Uzun Batarya Ömrü

Aslında Apple Watch’tan hiçbir zaman çok fazla pil ömrü beklemedik ama farklı akıllı saatleri görünce, beklentilerimiz biraz arttı. Zaten her gün telefonu şarj etmek yeterince eziyet vericiyken, bir de aynı zamanda akıllı saati şarja koymak can sıkıcı olabiliyor. Dolayısıyla Apple Watch 2 daha iyi bir bataryaya sahip olmalı.

Tabii ki mucize beklemiyoruz ama en azından iki üç günde bir şarj etmek daha iyi olmaz mıydı?

2. Yuvarlak Tasarım

Bazı insanlar Apple Watch’un kare tasarımını çok seviyor ve biz de Apple Watch 2 böyle olmamalı demiyoruz ama neden seçenekler artmasın ki? Klasik seven insanlar, yuvarlak saatlerden hoşlanıyor ve Apple da birden fazla Apple Watch 2 sunabiliyor.

Böylece isteyen kare, isteyen yuvarlak yüzlü Apple Watch 2 satın alabilir.

3. Daha Ufak Tasarım

Apple Watch aslında rakiplerine göre epey küçüktü ama yine de eski saatlerin standartlarına göre gereğinden fazla büyük. Apple’ın bu konuda bir değişime gitmesi ve azıcık daha minyon bir tasarım sunması hiç fena olmazdı.

4. Android Uyumluluğu

Bu olmayacak ama olsaydı çok iyi durmaz mıydı? Şu anda Apple Watch’u Android telefon sahibi kimse satın almıyor ve saat, sadece iPhone telefonlarla uyumlu. Eğer Apple Watch 2’de Android uyumluluğu olsaydı, muhtemelen rakiplerinin bir değil, on adım önüne geçerdi.

Zaten ilk jenerasyon Apple Watch açık ara en çok satan akıllı saat olmuşken, bir de Android uyumluluğu olsa Apple Watch 2 yok satardı.

5. Daha Çok Sensör

Apple Watch’un çok satma nedenlerinde ilk sırayı sağlık aksesuarları aldı. Buna rağmen, kıllı kollarda kan basıncını, stres seviyesini ve kandaki oksijeni okuma konusunda Apple Watch sorunlar yaşadı. Dolayısıyla Apple sensörlerini geliştirebilir ve Apple Watch 2’de daha ileri seviyeye taşıyabilir.

Ek olarak, kolda dövme olunca da kalp atış hızı sensörü de problemler yaşayabiliyordu.

6. Daha Keskin Bir Ekran

Seçilen modele göre, Apple Watch’da 340 x 272 ya da 390 x 312 çözünürlüklü ekranlar vardı. Bu ekran küçüklüğü aslında pek çok diğer akıllı telefonla kıyaslanınca kötü değil ama Apple Watch 2’den dahasını bekliyoruz.

7. Daha Düşük Fiyat

Apple’ın aslında tüm ürünleri daima pahalı olur. Hatta Apple Watch’un özel sürümü 17 bin dolara kadadr çıkıyordu. Her ne kadar son dönemde saate indirim gelse de, Apple Watch 2 muhtemelen yine pahalı olacak ama Apple’ın fiyatta ufak da olsa bir indirim yapması, ikinci nesil saat için hiç fena olmazdı.

8. Daha Fazla Kapasite

Apple Watch‘da 8GB dahili hafıza vardı ve bu aslında akıllı saat standartları için yeterliydi. Tabii bir sorun vardı: müzikler için 2GB ve fotoğraflar için sadece 75MB yer ayrılmıştı. Apple’ın bu konuda bir adım atması gerekiyor.

Apple Watch Edition 42mm klasik

Apple Watch Edition Özellikleri

Apple Watch Sport 42mm mat siyah

Apple Watch Sport Özellikleri    

Bizi Youtube'ta takip et! Süpriz Hediye Kazan!!

Düzenli çekiliş yaparak abonelerimize muhteşem hediyeler dağıtıyoruz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here