Apple Watch

Apple’ın akıllı saati Apple Watch 18 bin dolara satışa çıkarılırken, dövme olan bilekte ekran donma yaparak, çalışmadığı ortaya çıktı. Apple Watch‘ın çıkmasından bu yana ne yazık ki olumlu haberler karşımıza çıkmazken, bir kötü haber de iMore’dan geldi. iMore gerçekleştirdiği testlerde Apple Watch’ın bileğinde dövmesi olan kullanıcıların sorun yaşadığını ortaya koydu.

Koyu renkleri içerek dövmelerde bu sorun daha net ortaya konurken, Apple Watch‘ın yanlış kalp atış hızı ölçtüğü ortaya çıktı. Açık renkli olan dövmelerde çok fazla sorun yaşanmazken sadece kalp atış hızını gösteren göstergede bir takım sapmalar görüldü.
Peki sorun neden kaynaklanıyor?

Apple Watch kalp hızı göstergesini kullanmak için kişinin kan akışını takip etmek durumunda. Bu uygulamayı yaparken de ışığa duyarlı foto diyotlar ve LED ışıklar kullanıyor. Kalp atışlarını takip ederken kan akışının hızlanması durumunda yeşil ışık daha çok emiliyor ve içindeki donanım sayesinde de kalp atış hızı ölçülüyor. Koyu renkli dövmeler ise yeşil ışığın geçişini engellediği için sorun yaşanıyor.

Apple Watch için yeni reklam filmleri yayınlandı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here