Apple Watch Edition alıcıları yüksek vergilerle karşılaşabilir.

Apple’ın akıllı saat tasarımları olan Apple Watch modellerinin arasında lükse düşkün kişilerin taleplerine cevap verici nitelikleri içerisinde barındıran aksesuarlar da yer alıyor. Apple Watch Edition adıyla piyasada yer edinen bu modeller, bazı ülkelerde lüks vergisine tabii olup; fiyatı daha da katlanabiliyor. Bu aşamada da kullanıcıların yüklü vergiler ödemesini zorunlu kılacak bir tutum içerisinde yer alabiliyor.

Apple Watch Kullanıcıları Vergilerden Şikayetçi

Apple Watch kullanıcıları yüksek vergilerle karşı karşıya gelebilir.
Apple Watch’ın altın unsurlarını içeren akıllı saati Apple Watch Edition 17 bin dolara kadar alıcı bulmayı sürdürüyor. Şimdilik belli bölgelerde kişilere hizmet etmeye başlayan bu akıllı aksesuar ürünleri; bazı ülkelerde daha yüksek fiyatlarda karşımıza çıkacak gibi görünüyor.

Lüks vergilerinden en fazla zarar görecek olan ülke ise Brezilya olarak değerlendiriliyor. MacMagazine Brasil’in yaptığı habere göre en ucuz biçimde piyasada yer alacak olan Apple Watch Sport ürünleri 625 dolardan başlayacak. Apple’ın belirlediği fiyatın 349 dolar olduğunu söylersek; ne derece acımasız bir vergi sisteminin uygulandığını söylememiz yerinde olacaktır.

Apple Watch Edition edinmek isteyen Brezilyalı teknoloji takipçileri neredeyse % 80’lik bir vergi artışıyla 30 bin dolar ödeyerek bu akıllı aksesuar modelini edinebilecekler. Brezilya’da da ülkemizde olduğu gibi teknolojik eşyalarda yüklü bir vergi alınması durumu; bu alana ilgili olan kişileri zor durumda bırakmaya devam ettiğinden, satışlar da olumsuz olarak etkilenmelidir.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.