Ana Sayfa Teknoloji Haberleri Apple Watch Series 4 Tanıtıldı - Özellikleri ve Fiyatı

Apple Watch Series 4 Tanıtıldı – Özellikleri ve Fiyatı

Apple'ın yeni nesil akıllı saati bugün gelen üç yeni iPhone modeli ile birlikte tanıtıldı...

-

Üç yeni iPhone modelinin tanıtımına şu an devam eden Apple, telefonlarından önce Apple Watch Series 4 akıllı saatini tanıttı. Peki özellikleri neler? Ne tür yeniliklere sahip olacağız? Satışları ne zaman başlayacak? Apple Watch Series 4 Türkiye fiyatı ne kadar? İşte tüm bu soruların cevabı haberimizin devamında…

Apple yeni nesil Apple Watch’ını tamamıyla sundu. Apple Watch’ın yenilenmiş bir sürümü olan cihaz geçen ay özellikle bildirdiğimiz gibi daha küçük çerçeveli olmasına rağmen daha büyük bir ekrana sahip görünüyor.

Apple Watch Series 4 modeli ile yapılan tüm değişiklikler yeni özellikler için aşağıya bakın.

Apple Watch Series 4‘ün tanıtımından önce Tim Cook, Apple Watch’un yalnızca akıllı saatlerde değil dünya çapında “bir numaralı saat” haline geldiğini belirtti. Apple COO Jeff Williams daha sonra Apple Watch’un bağlantı, fitness ve sağlık özelliklerindeki gelişmeleri anlatmak için sahne aldı. Williams “Apple Watch sağlığınız için akıllı bir cihaz oldu” dedi.

Williams daha sonra yüzde 30 daha büyük ekrana ve daha ince tasarıma sahip Apple Watch Series 4‘ü resmen tanıttı.

Apple Watch Series 4 Tanıtıldı - Özellikleri ve Fiyatı

Apple Watch Series 4 Özellikleri

Yeni tasarım

Büyük ekran

Yeni kullanıcı arayüzü

Haptikler eşliğindeki Digital Crown

2 kat daha hızlı performans

Yüzde 50 daha yüksek sesli hoparlör

EKG uygulaması ile kalp sensörü

Yüzmeye dayanıklı su koruması

Bluetooth 5.0

Optik kalp sensörü

Modüler saat yüzü MLB ve Lifesum gibi üçüncü taraf geliştiricilerden olanlar da dahil olmak üzere daha detaylı komplikasyonlarla yeniden tasarlandı. Breathe uygulaması da kendi saat yüzü haline geliyor.Apple Watch Series 4 Tanıtıldı - Özellikleri ve Fiyatı

Williams ayrıca daha büyük ekranla “benzersiz bir şekilde etkileşime giren” ve “sudaki kabarcıkların kenarlardan sıçradığı su yüzü” gibi yeni “dinamik” saat yüzlerinin eklendiğini anlattı.

Bu hafta başında bildirdiğimiz gibi Apple Watch Series 4 iki kat daha hızlı performans sunan yeni bir 64 bit işlemci kullanıyor.

Ayrıca Williams’ın Apple Watch’un sağlık durumunuzdaki ölçümlerde düşüş algılamasına izin verdiği yeni nesil bir ivmeölçer jiroskopu olduğunu da söyledi. Artık düşüş algılandığında Apple Watch acil servisleri aramanızı isteyen bir uyarı gönderecek. Eğer 1 dakikadan uzun süredir hareketsiz olduğunuzu algılarsa bu acil çağrı otomatik olarak başlatılacak.

Kalp Ritmi Ölçümünde Yeni Dönem

Kalp özellikleri söz konusu olduğunda Apple Watch artık düşük bir oran belirleyebiliyor. Cihaz ayrıca kalp ritminizi de tarayarak atriyal fibrilasyonu tespit etmesine de izin verecek.

Apple Watch Series 4 İle Artık EKG Grafiği AlınabiliyorApple Watch Series 4 Tanıtıldı - Özellikleri ve Fiyatı

Beklendiği gibi Apple Watch Series 4 şimdi de kalbin elektriksel aktivitesini ölçen EKG’yi destekliyor. Apple Watch ile doğrudan Digital Crown üzerinde parmağınızı koyarak Apple Watch ile doğrudan EKG alabilirsiniz.

Amerikan Kalp Derneği başkanı Ivor Benjamin daha sonra Apple‘ın inovasyonunu ve yardım konusundaki kararlılığını takdir etmek için sahneye çıktı.

Williams tüm sağlık ve zindelik bilgilerinin cihazda ve bulutta şifreleneceğini söylüyor. Apple Watch Series 4‘teki pil ömrü eskisi gibi bu modelde de 18 saattir. Açık egzersiz zamanı ise artık 6 saattir.

Apple Watch Series 4 Renk Seçenekleri

Alüminyum modeli: Uzay Grisi, Gümüş ve Siyah
Paslanmaz çelik modeli: Altın, Parlak Siyah, Uzay Siyah

Apple Watch Series 4 Fiyatı

Fiyatlandırma GPS modeli için 399 ABD doları ve hücresel ağ modeli için ise 499 ABD doları olarak belirlenmiştir. Ön siparişlere 14 Eylül‘de resmi satışlara ise 21 Eylül‘de başlabacaktır.

25,760BeğenenlerBeğen
57,851TakipçilerTakip Et
987,000AboneAbone Ol

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here