Apple Watch Series 5 Tanıtıldı – Fiyatı ve Özellikleri

Apple'ın yeni nesil akıllı saati uluslararası acil çağrıyı ve oldukça akıllı bir pusula desteği ile geliyor...

0
37
Apple Watch Series 5 Tanıtıldı - Fiyatı ve Özellikleri

Çok fazla sızıntı, söylenti ve teknik çizimlerin ardından Apple, resmi olarak Apple Watch Serisi 5‘i tanıttı. Apple Watch Serisi 5, Always-On Retina ekranı, yerleşik bir pusula, uluslararası acil durum çağrısı ve daha birçok özellikle geliyor. Tamamen yeni titanyum içeren geniş bir malzeme yelpazesinde mevcuttur.

Apple Watch Series 5’in Always-On Retina ekranı her zaman zamanı ve önemli bilgileri gösterecek. Watch Series 5’te, ekran bir kullanıcının bileği aşağıdayken akıllıca kararacak ve bir yükselme ya da dokunuşla tam parlaklığa geri dönecek.

Ekran sürücüsü, verimli güç yönetimi entegre devre ve yeni ortam ışığı sensörüne sahip. WatchOS 6 işletim sistemi ile çalışıyor. Optimize edilen donanımlar sayesinde saat tam olarak 18 saatlik pil ömrü vaat ediyor.

18 saatlik pil ömrü

Watch Series 5, güncellenmiş konum özellikleriyle birlikte geliyor ve şimdi yerleşik bir pusulaya sahiptir. Yeni Compass (Pusula) uygulaması eğimi, enlemi, boylamı ve mevcut yüksekliği görmek için kullanılabilir.

Ayrıca, Apple Watch Series 5 hücresel modellerinde uluslararası acil arama özelliği bulunuyor. Düşme algılamasına sahiptir. Cihazın ilk satın alındığı yere veya hücresel planın etkinleştirilip etkinleştirilmediğine bakılmaksızın, acil durum servislerine yapılan uluslararası aramaları tamamlayabilir.

Apple Watch Series 5, altın, gümüş ve siyah alandaki paslanmaz çelik kasa gibi klasik stillerin yanı sıra tamamen yeni bir titanyum kasadan oluşan yeni bir sürümle satışa sunulacak. Gümüş, altın ve gri alüminyum kasa şimdi 7000 serisi alüminyumdan yapılmıştır.

Apple Watch Series 5 Fiyatı

Apple Watch Series 5 (GPS) 399 dolarından başlar ve Apple Watch Series 5 (GPS + Hücresel) 499 Dolar karşılığında mağazalarda yerini alacak. Her iki model de şu anda apple.com’dan sipariş edilebiliyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here