Ana Sayfa Teknoloji Haberleri Apple Yeni iMac Modellerini Tanıttı

Apple Yeni iMac Modellerini Tanıttı

Apple beklediğimiz gibi uzun zamandır güncellemediği iMac modellerini yeniledi. Fakat beklenilen Apple'ın iMac'lerde farklı bir tasarıma geçmesi idi ve malesef bu olmadı.

-

Apple beklediğimiz gibi uzun zamandır güncellemediği iMac modellerini yeniledi. Fakat beklenilen Apple‘ın iMac‘lerde farklı bir tasarıma geçmesi idi ve malesef bu olmadı.

Hala aynı tasarımla ilerlemeyi tercih eden Apple‘ın yeni iMac bilgisayarlarda sadece 27″ olan modelleri yenilediğini belirtelim.

3 farklı iMac modeli bulunuyor. Bu modellerin detaylı özelliklerine aşağıdaki görselden ulaşabilirsiniz.

Donanım olarak bu bilgisayarların yapılandırılabildiğini de unutmayın. Örneğin +3.200 TL ödeyerek 10. Nesil Intel i9 işlemciyi dahil edebilirsiniz.

  • 3.1 GHz 6 Çekirdekli İşlemci, 4.5 GHz’e kadar Turbo Boost 256 GB SSD
  • 3.3 GHz 6 Çekirdekli İşlemci, 4.8 GHz’e kadar Turbo Boost 512 GB SSD
  • 3.8 GHz 8 Çekirdekli İşlemci, 5.0 GHz’e kadar Turbo Boost 512 GB SSD
Yeni iMac 27" Apple.com/tr Fiyatları

Her ne kadar tasarımsal olarak değişiklikler söz konusu olmasa da Apple’ın tüketicilere daha ulaşılabilir bir PC sunduğunu söylemek mümkün. Üstelik bunu donanım yapısından değil tasarım maliyetlerinden kısarak yapmadı da müthiş.

Cihazların içerisinde i5 ve i7 10. Nesil işlemcilere yer verilmiş. Özellikle 8 çekirdekli olan model eğer premier pro gibi uygulamaları kullanıyorsanız çok işinize yarayacaktır.

Apple’ın iMac tasarımı hala pek çok masaüstü PC’den başarılı. Sadece beklentiler tasarımın yenilenmesi konusunda idi fakat onun da bizlere maliyet olarak döneceğini unutmayın.

Son olarak eğer bir PC ihtiyacınız varsa bu modelleri rahatlıkla seçebilirsiniz. Fakat ben 1 yıl daha beklerim hem tasarım yenilenir hem de belki ARM mimarisini de içerebilir derseniz size tavsiyem önümüzdeki yıl ortasını beklemek olacaktır.

Apple’ın yeni iMac’leri konusunda bizlere sormak istediğiniz sorular olursa bekliyoruz.

Bizi Youtube'ta takip et!

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Huawei

Huawei Watch Fit İncelemesi – Alınır mı?

Huawei, akıllı telefonları bir yana akıllı bileklik ve akıllı saatleriyle de kendisini göstermeye başladı. Marka bu konuda çok kararlı ve yeni ürünler...

Epic Games’in Apple’a Açtığı Dava, Temmuz 2021’de Mahkemeye Çıkabilir!

Apple ve Epic Games, Apple'ın App Store'daki popüler Fortnite oyununun eski haline getirilip getirilmeyeceğini tartışan federal bir mahkemede savaştı. Fakat gelecekte uygulamanın...

Realme 7 Serisi Avrupa’da Tanıtılacak!

Realme, tanıtım etkinliklerine doyamıyor. Nitekim şirket, üç ayrı sosyal medya gönderisinde iki yeni etkinlik duyurdu. Bu etkinliklerden biri ise Realme 7 serisini...

OnePlus Üzdü – OnePlus 8T Pro Satışa Çıkmayacak!

OnePlus, 14 Ekim'de OnePlus 8T amiral gemisi telefonunu piyasaya sürecek. Fakat söylentiler, şirketin bu yıl OnePlus 8T Pro akıllı telefonunu piyasaya sürmeyeceğini...

Apple, iPhone 12 Modellerinin İlk Sevkiyatına Hazırlanıyor!

Apple, yaklaşan iPhone 12 serisi modellerinin lansman tarihini henüz onaylamasa da, raporlar şirketin 13 Ekim'de bu etkinliğe ev sahipliği yapacağını iddia ediyor....