Ana Sayfa Teknoloji Haberleri Apple Yeni iPad Pro’yu Tanıttı – Fiyatı ve Özellikleri!

Apple Yeni iPad Pro’yu Tanıttı – Fiyatı ve Özellikleri!

Apple'ın yeni iPad Pro modelleri tanıtıldı! İşte bilmeniz gereken her detay!

0

Apple, bugün en gelişmiş iPad Pro modelini tanıttı. Bu model, A12Z Bionic çip çoğu Windows PC dizüstü bilgisayardan daha hızlı ve daha güçlü. Yeni iPad Pro, iş akışlarını, profesyonel video ve fotoğrafçılığı destekleyen; aynı zamanda ultra geniş kamera, stüdyo kalitesinde mikrofon ile üstün derinlik algılama kabiliyeti sunan bir atılımı da destekliyor: LiDAR Tarayıcı.

LiDAR Tarayıcı, profesyonel kameralar, hareket sensörleri, profesyonel performans, ses, çarpıcı Liquid Retina ekran ve güçlü uygulamalar ile birlikte yeni, iPad Pro’yu dünyanın en iyi cihazı haline getiriyor. 

Yeni iPad Pro bugünden itibaren apple.com’dan sipariş edilebilir. İPadOS 13.4 ile Apple, iPad’e izleme paneli desteği sunarak müşterilere iPad’leriyle etkileşimde bulunmaları için yepyeni bir yol sunuyor.

Trackpad desteği iPad için tamamen yeniden tasarlandı. Kullanıcılar parmaklarını tarayıcı boyunca hareket ettirdikçe dörtgen, arabirimi öğelerini vurgulamak için zarif bir şekle dönüşüyor. Cihazdaki Multi-Touch hareketleri ise, kullanıcıların ellerini kaldırmadan tüm sistemde hızlı ve kolay bir şekilde gezinmesini sağlıyor.

A12Z Biyonik Çip ile Profesyonel Performans

4K video düzenleme veya 3D modeller tasarlama gibi en zorlu görevler için tasarlanan iPad Pro, yeni A12Z Bionic çip ile başka bir performans artışı elde ediyor. A12Z Bionic’teki sekiz çekirdekli işlemci, gelişmiş termal mimari ve ayarlanmış performans denetleyicileriyle birlikte iPad Pro’ya şimdiye kadarki en yüksek performansı sunuyor. 

Sekiz çekirdekli işlemci, yeni nesil uygulamaları mümkün kılan güçlü Neural Engine ile birleştiğinde, iPad Pro’nun ince ve hafif tasarımında bulunarak inanılmaz bir performans imkanı sağlıyor. 10 saate kadar dayanan mükemmel pil ömrü, daha hızlı Wi-Fi bağlantısı ve yüzde 60 daha hızlı gigabit sınıflı LTE bandı desteği ile müşterilerine gün boyu üretken ve yaratıcı çalışma vaat ediyor.

Muhteşem Ekran

Kenardan kenara Sıvı Retina ekranhem 11 inç hem de 12,9 inç boyutlarında – dünyanın en gelişmiş mobil ekranı olma ünvanını taşıyor. P3 geniş renk desteği ile müşterilerin fotoğrafları, videoları, uygulamaları ve oyunları canlı, gerçekçi ayrıntılarla görmelerine olanak sağlıyor. ProMotion teknolojisi, ultra yumuşak kaydırma ve yanıt hızı için ekran yenileme hızını 120 Hz‘e kadar otomatik olarak ayarlayabiliyor. 

Müşterilerin iPad Pro’yu nereden aldıkları ya da onunla nasıl etkileşime girdikleri önemli değil, çünkü True Tone, yüksek parlaklık ve yansıma önleyici kaplama, herhangi bir mobil cihazda mümkün olan en iyi görüntüleme deneyimini her şekilde ve her koşulda sağlıyor.

Kusursuz Kameralar

iPad Pro’daki inanılmaz kamera sistemi, çarpıcı fotoğraflar ve 4K video çekmek için 12MP Geniş kamera ve şimdi çok daha geniş bir görüş alanı yakalamak için iki kez uzaklaşan 10MP Ultra Geniş kamera içeriyor. İkinci bir kamera eklemek, fotoğraf ve video olanaklarını iki katına çıkararak farklı perspektifler ve çoklu kamera kullanımını mümkün kılıyor.

Stüdyo Kalitesi Mikrofonlar ve Kaliteli Ses

iPad Pro artık süper net ses özelliğine ve en sessiz ayrıntıları bile yakalamak için beş stüdyo kalitesinde bir mikrofona sahip. Nasıl tutulursa tutulsun, her yöne otomatik olarak uyum sağlayan dört hoparlörlü sesle etkileyici bir ses deneyimi sunuyor. 

Profesyonel kameralar, profesyonel ses ve geniş ekranın birleşimi iPad Pro’yu film yapımcıları, video profesyonelleri, podcast’ler ve diğer içerik yaratıcıları gibi profesyoneller için çok yönlü bir mobil stüdyo haline getiriyor.

Çığır Açan LiDAR Tarayıcı

Çığır açan LiDAR Tarayıcı, herhangi bir mobil cihazda daha önce mümkün olmayan özellikleri mümkün kılıyor. LiDAR Tarayıcı, 5 metreye kadar uzaklıktaki çevre nesnelere olan mesafeyi ölçüyor, hem iç hem de dış mekanlarda çalışabiliyor ve nano saniye hızlarında foton seviyesine çıkabiliyor. 

İPadOS’taki yeni derinlik çerçeveleri, LiDAR Tarayıcı tarafından ölçülen derinlik noktalarını, hem kameralardan hem de hareket sensörlerinden gelen verileri birleştiriyor ve bir sahneyi daha ayrıntılı anlamak için, bilgisayar görme algoritmalarına yansıtıyor. 

Bu öğelerin sıkı entegrasyonu, iPad Pro’da tamamen yeni bir AR deneyimi sınıfı sağlıyor. Yeni bir Sahne Geometrisi API ile ARKit için en son güncellemeyi kullanan geliştiriciler, senaryoları daha önce ortaya çıkarmak için yeni LiDAR Tarayıcının gücünü kullanabilecekler.

LiDAR Tarayıcı, Ölçüm uygulamasını geliştirerek, birisinin yüksekliğini otomatik olarak hesaplamayı daha hızlı ve kolay hale getirirken, yararlı dikey ve kenar kılavuzları, kullanıcıların nesneleri daha hızlı ve doğru bir şekilde ölçmesini olanak sağlamak için otomatik olarak çalışıyor. 

Ölçüm uygulaması artık daha ayrıntılı ölçümler için Cetvel Görünümü ile birlikte geliyor ve kullanıcıların gelecekteki ekran görüntüleri ile birlikte tüm ölçümlerinin bir listesini kaydetmelerine izin veriyor.

İzleme Dörtgeni Desteği iPadOS’a Geliyor

iPadOS 13.4, daha doğal bir yazma deneyimi için trackpad desteğini ilk kez iPad’e getiriyor. Metin yazma ve seçme, elektronik tablolar ve profesyonel iş akışlarıyla çalışma gibi görevler için ek hassasiyet kazandırıyor. Özellikle iPad’deki ilk dokunuş deneyimi için tasarlanan imleç, Ana ekrandaki kullanıcı arabirimi öğelerini, metin alanlarını ve uygulamaları vurgulayan bir daire olarak görünüyor. Aynı zamanda kullanıcıların neleri tıklayabileceğini net bir şekilde gösteriyor. 

Hareket tuşundaki akıcı hareketler uygulamalar arasında geçiş yapmayı, uygulama değiştiriciye erişmeyi, Kontrol Merkezi‘ni ve Slide Over‘daki uygulamaları etkinleştirmeyi kolaylaştırıyor. İPadOS’daki izleme dörtgeni desteği, müşterilerin her gün kullandıkları uygulamalarla harika çalışacak şekilde tasarlanmış. 

Safari’deki web sayfalarında ve Fotoğraflar’daki fotoğraf kitaplıklarında sorunsuz bir şekilde kaydırma yapmaktan, Notlar’daki metni hassas bir şekilde düzenlemeye ve e-postanızı Mail’de hızlı bir şekilde görüntülemeye kadar iPad ile bir izleme dörtgeni kullanmak ayrı bir zevk doğrusu. 

Çoğu üçüncü taraf uygulaması hiçbir değişiklik yapmadan çalışıyor ve geliştiriciler, uygulamalarında benzersiz deneyimler sunmalarını sağlayan yeni API’lerle daha da ileri gidebiliyor. Apple’ın iWork verimlilik uygulamaları paketine (Pages, Numbers ve Keynote) gelen güncellemeler, izleme dörtgeninden tam olarak yararlanıyor ve iPad’deki belgelerle çalışmak için yepyeni bir yol imkanı sunuyor. 

Metin yazma ve düzenleme, Keynote’ta birden çok nesneyle çalışmak her zamankinden daha kolay ve eklenen hassasiyet düzeyleri, en büyük elektronik tablolarla bile çalışmayı bir çırpıda yapabiliyor. 

Sihirli Klavye ile Profesyonel Aksesuarları

İkinci nesil Apple Pencil ve iPad Pro’ya manyetik olarak takılan Sihirli Klavye, yüzer tasarımıyla güzel Multi-Touch ekranı sergiliyor. 

Benzersiz dirsekli menteşeler 130 dereceye kadar görüş açısının düzgün ayarlanmasını sağlıyor. Sihirli Klavyenin taşınabilir ve koruyucu tasarımı, arkadan aydınlatmalı tuşlara sahip tam boyutlu bir klavye ve iPad’de şimdiye kadarki en iyi yazma deneyimini sunan 1 mm seyahat sağlayan bir makaslama mekanizması sunuyor.

Sihirli Klavye, harici sürücüler ve ekranlar da dahil olmak üzere iPad Pro, doğrudan şarj özelliğine sahip. Sihirli Klavyedeki tıklama yeri izleme paneli, kolay gezinme ve hassas ayarlamalar iPad Pro deneyimine çok yönlülük ve üretkenlik eklemiş.

Fiyatı ve Diğer Özellikleri

  • Yeni iPad Pro, bugünden itibaren apple.com’da ABD dahil 30 ülke ve bölgedeki Apple Store uygulamasından sipariş edilebilebiliyor.
  • Yeni 11 inç ve 12,9 inç iPad Pro, gümüş ve uzay grisi renkleriyle satışa sunulacak. 128 GB’lık başlangıç ​​yapılandırması, profesyonel müşterilere uygulamaları ve içerikleri için 256 GB, 512 GB ve 1 TB yapılandırmalarıyla daha fazla alan sunacak.
  • 11 inçlik iPad Pro, Wi-Fi modeli için 6.399 T ve Wi-Fi + Cellular modeli için 7.599 TL ile başlayan fiyat etiketine sahip olacak.
  • 12,9 inçlik iPad Pro ise, Wi-Fi için 7.999 TL ve Wi-Fi + Hücresel modeli için 9.199 TL fiyat etiketi taşıyacak. 

YORUM YOK

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Exit mobile version