Ana Sayfa Teknoloji Haberleri Apple Yeni MacBook Pro Modellerini Tanıttı

Apple Yeni MacBook Pro Modellerini Tanıttı

Apple, Yeni MacBook Pro modellerini i9 ve 8 çekirdekli yeni işlemcilerle tanıttı.

-

Apple, amiral gemisi MacBook Pro serisi notebookların güncellenmiş bir versiyonunu duyurdu. Yeni modellerde, işlemcilerin yanı sıra klavyede yapılan değişiklikler de bulunur.

15 inçlik modelden başlayarak, temel model, 4.5GHz’e kadar Turbo Boost yapabilen 2.6GHz 6 çekirdekli 9. nesil bir Intel Core i7 işlemciye sahip. Üst seviye model 2.3GHz’lik 8 çekirdekli 9. nesil bir Intel Core i9 işlemciye sahip ve 8 çekirdekli işlemciye sahip ilk MacBook.

İsteğe bağlı olarak, her iki model de 5.0GHz’e kadar Turbo Boost yapabilen 2.4GHz 8 çekirdekli 9. nesil bir Intel Core i9 işlemci ile yapılandırılabilir.

Touch Bar‘lı 13 inçlik modellerde, baz model şimdi Turbo boost ile 4.1GHz’e yükseltilebilen 2.4GHz dört çekirdekli 8. nesil Intel Core i5 işlemcisi ile geliyor. Daha üst seviye model, 4.1GHz’e kadar Turbo Boost destekleyen 2.4GHz dört çekirdekli 8. nesil Intel Core i5 işlemci ile geliyor.

MacBook Pro 2019

İsteğe bağlı olarak, bunlar 4.7GHz’e kadar Turbo Boost destekleyen 2.8GHz dört çekirdekli 8. Nesil Intel Core i7 işlemci ile yapılandırılabilir.

Bunlar yeni modellerde yapılan tek değişiklik. Bellek, depolama, grafik, bağlantı ve batarya dahil diğer donanımlar değişmemiş. Bu aynı zamanda, bu yeni modellerin hala geçen yılki modellerin aynı yetersiz soğutma çözümüne sahip olduğu anlamına geliyor.

MacBook Pro 2019

Apple ayrıca güvenilirliğini artırmak için klavyede küçük değişiklikler yaptı. Şirket artık sonunda kelebek anahtarı mekanizmasında yeni malzemeyi kullandığını doğruladı.

Ne yazık ki, bu insanların beklediği en büyük klavye tasarımı değil. Apple, sorunun klavye ile öneminin altını çizmeye devam etse de, sayısız müşteri son zamanlarda tüm MacBook modellerinde kullanılan kelebek klavyenin güvenilirliğinden şikayetçi oldu.

Yeni MacBook Pro 13 İnç Fiyatları
Yeni MacBook Pro 13 İnç Fiyatları

Apple ayrıca, şu anda tüm güncel ve yeni MacBook modellerinde kelebek klavye mekanizmasına sahip tüm MacBook’ları içeren klavye değiştirme programındaki değişiklikleri de duyurdu. Bununla birlikte, Apple, yalnızca 2019 ve 2018’de açıklanan modellerde klavyeleri bugün açıklanan en yeni tasarım ile değiştirecek.

Yeni MacBook Pro 15 İnç Fiyatları
Yeni MacBook Pro 15 İnç Fiyatları

Dikkat edilmesi gereken bir diğer nokta, Apple’ın bir kez daha MacBook Pro’nun Touch Bar olmayan modellerini geride bırakmış olmasıdır. Touch Bar olmayan modeller (bunlardan iki tane var) geçen yıl aynı zamanda serinin yeni versiyonları çıktığında güncelleme almamıştı.

Güncellenen tüm modeller şimdi satışta. 2-3 hafta içerisinde de gönderim yaptığını hatırlatalım.

25,610BeğenenlerBeğen
56,964TakipçilerTakip Et
987,000AboneAbone Ol

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here