Appledan Çevreci Adımlar
Appledan Çevreci Adımlar

Geçtiğimiz günlerde Çin’e yenilenebilir enerji santrali kuracağını ve kendi elektriğini üreteceğini açıklayan ve üretim fazlasını Çin elektrik şebekesine göndereceğini açıklayan Apple’dan çevreci adımlar gelmeye devam ediyor.

Dünya Doğayı Koruma Vakfı ( WWF) ile anlaşarak Çin’de ormanların korunmasına yardım edeceğini açıklayan Apple’ın daha öncede Çin’de yenilenebilir enerji üretmesini açıklamış olması saygı duyulan bir adım olmanın yanında, Amerika satışlarından fazlasını Çin’de yapan firmanın yeni pazar olarak Çin’i hedeflediği oldukça açık.

Yaptığı anlaşma ile Apple ürünlerinin paketlenmesinde kullanılan kağıtların üretilmesini sağlayan ormanların korunması ve yenilenmesi için çalışmalar yapacak. Bu çalışmalar ile Apple kağıt sağlayan ormanların zarar görmeden kaynak oluşturmaya devam etmesini sağlamak istiyor.

Apple‘ın desteği ile 1 milyon dönümlük ormanlık alan korunacak ve güçlendirilecek. Tim Cook ise “Çin’de yenilenebilir enerji projelerini arttırmak istediklerini” söyledi ancak bu projelerden bahsetmedi. WWF, Apple’dan alınacak destekle 1 milyon dönümlük ağaçlık alanın korunacağını belirtti.

ColorWare, AirPods'lar İçin 58 Renk Seçeneği Sunuyor

Apple’dan Çevreci Adımlar Aslında Prestij Meselesi

Apple California’da ve Çin’de kurduğu enerji santralleri ve pek çok ülkede kurmayı hedeflediği yenilenebilir enerji kaynağı sağlayan santraller ile kürsel ısınmayla mücadele etmek ve çevreci kimliğini korumak istiyor. Çin’de ortak iş yaptığı firmaların çocuk işçiler çalıştırması sebebiyle tepkilere maruz kalan firma, Çin’de kaybettiği prestijini yeniden kazanmak istiyor.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here