Ana SayfaOyunApple'dan Fortnite'ın Yeni Sezonuna Sessiz Bir Veda!

Apple’dan Fortnite’ın Yeni Sezonuna Sessiz Bir Veda!

Epic Games ve Apple'ın savaşı devam ediyor. Epic Games, Fortnite'ın yeni Marvel sezonunun, Apple cihazlarda oynatılamayacağını onayladı!

-

Apple’ın Epic Games ile başı dertte! Çünkü şirket, Apple’a App Store’da adil olmayan pazar uygulamaları nedeniyle dava açtı. Yani her iki şirkette hala devam eden bir yasal savaşın ortasında.

Oyunun hem Apple hem de Android’in ilgili uygulama mağazalarından kaldırılmasının ardından Epic Games, her iki teknoloji devini de davalarla tokatladı.

Ardından Salı günü gerçekleşen mahkemede Epic Games, Apple’ın API’leri ve Epic Games’in sahip olduğu geniş kullanımlı bir oyun platformu olan Unreal Engine ile bağlarını koparmasına izin vermediği için küçük bir zafer kazandı.

Uyarı, Apple’ın Fortnite’ı App Store’a geri koyması gerekmediği ile ilgiliydi. Ancak bu, aynı zamanda Apple cihazlarındaki Fortnite oyuncularının Perşembe günü başlayacak olan oyunun en yeni sezonunu (Marvel temaları içeren) oynayamayacağı anlamına geliyordu.

Epic Games, bu durumla ilgili güncellenmiş bir haberle bunu doğrulayarak Apple’ın ödeme sistemini kullanmaya geri dönme niyetinde olmadığını açıkladı.

Apple cihazları oyunun yeni sezonunu oynayamayacak olsa da oyuncular 13.40 sürümünde oynamaya devam edebilecek ancak buradan sonrası için güncelleme yapamayacak.

Oyunu oynayan Apple cihazları yalnızca diğer Apple cihazlarındaki oyunculara karşı çevrimiçi olarak oynayabilecek, bu nedenle platformlar arası çevrimiçi çok oyunculu oyunlardan çıkarılacaklar.

Bu gelişmeler itibariyle Epic Games, tüm destanı başlatan Fortnite V-Bucks indirimini hala sunuyor. iOS ve iPadOS oyuncuları, oyunu daha önce indirmişse yine de indirip oynayabilecekler, ancak yeni oyuncular bunu yapamayacak. Nitekim Epic Games, Apple’ın ödeme platformunu kullanmaya geri dönmek istemiyor.

Oyun aynı zamanda Google Play Store’dan gitmiş durumda, ancak Play Store’a girmeden önce bile, Android kullanıcıları oyunu şirketin web sitesinden her zaman oyunu indirebildiler. Apple, kullanıcılarının mobil cihazlara yükleyebileceği uygulamaları güçlü bir şekilde tuttuğundan bu iOS’ta mümkün olmayan bir şey.

Bizi Youtube'ta takip et! Süpriz Hediye Kazan!!

Düzenli çekiliş yaparak abonelerimize muhteşem hediyeler dağıtıyoruz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here